Jump to content

Ovrha ustupljena Agenciji za naplatu potraživanja


Unagi1986

Preporučene objave

Postovani, 

ljubazno molim za pravni savjet odnosno pomoc. Naime, postoji dugovanje na karticama prema Erste banci tocnije Erste card clubu. Dugovanje nisam rijesavala na vrijeme te je pokrenuta ovrha. Dugovanje postoji po dvije kreditne kartice, obje naravno u vlasnistvu Erste Card cluba. Ukupno dugovanje (znaci iznos duga po OBJE kartice) je zbrojen i kao takav se uredno otplacuje od 04/21 prema donesenoj ovrsi. Ovaj mjesec stize mi obavijest kako je moj dug prema samo jednoj kartici (tj. dio duga) prodan Eos Matrixu te da taj konkretan iznos od sada rijesavam samo sa njima. Naravno, EOS Matrix me sada naziva svaki tjedan sa uznemiravajucim porukama kako oni ne vide i ne znaju za nikakvu ovrhu, te da njima ne sjeda nikakva uplata te da se dug mora rijesiti. Naknadno saznajem od Erste banke kako je prodan samo dio duga odnosno dug po samo jednoj kartici iako ovrha glasi na puni iznos sa obje kartice. Isto tako saznajem kako se od 04/21 placaju rate duga za karticu ciji je dug ostao u vlasnistvu Erste banke a nakon sto se taj iznos otplati (za cca 4 mj odnosno 4 rate) slijedi namirenje duga po drugoj kartici (koji je sada u vlasnistvu  Eos Matrixa). Moje pitanje je, posto se Eos matrix prijeti zapljenom nekretnine ukoliko necu suradivati (jer oni nemaju uvid u nikakvu ovrhu), moze li Eos Matrix sada stvarno pokrenuti jos jednu ovrhu samo za taj iznos duga koji je njima prodan iako sam ja vec ovrsena na puni iznos duga pa obje kartice (koji obuhvaca i dug prema njima)? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Unagi1986 je napisao:

Moje pitanje je, posto se Eos matrix prijeti zapljenom nekretnine ukoliko necu suradivati (jer oni nemaju uvid u nikakvu ovrhu), moze li Eos Matrix sada stvarno pokrenuti jos jednu ovrhu samo za taj iznos duga koji je njima prodan iako sam ja vec ovrsena na puni iznos duga pa obje kartice (koji obuhvaca i dug prema njima)? 

Može, ako su ispunjeni uvjeti za ovrhu na nekretnini. 

Kada je pokrenut ovršni postupka koji im je ustupljen? Taj ustupljeni dug je u redu čekanja na FINA-i? Kolika je glavnica njihovog duga? Imate li još nekretnina osim te? Da li živite u njoj? Kolika je njena vrijednost? I bitni su mi svi odgovori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ovrha ustupljena Agenciji za naplatu potraživanja
prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Može, ako su ispunjeni uvjeti za ovrhu na nekretnini. 

Kada je pokrenut ovršni postupka koji im je ustupljen? Taj ustupljeni dug je u redu čekanja na FINA-i? Kolika je glavnica njihovog duga? Imate li još nekretnina osim te? Da li živite u njoj? Kolika je njena vrijednost? I bitni su mi svi odgovori.

Ovrsni postupak odnosno dokaz o ovrhi im nije ustupljen jer mi je receno sa par strana da Naplatnim agencijama nikakve dokumente ne ustupam pa tako ni nisam. Trebam li? Ovrha sa strane Erste card cluba se uredno naplacuje svaki mjesec od 04/2021 samo sam saznala da se prvo otplacuje dug po jednoj kartici (u vlasnistvu Erste) i da bi se taj dug zatvorio potrebno je jos cca 4 rate, a onda ide na naplatu dug koji je Eos Matrix preuzeo. Glavnica njihovog duga je 5600 kn. Ovo je nekretnina u kojoj zivim i ona glasi na mene i na supruga (ne znam koliko vrijedi, radi se o stanu cca 45 kvadrata u Zagrebu). Postoji jos jedna nekretnina na moje ime. Koji su uvjeti za ovrhu na nekretnine? Hoce li se prvo pokusati naplatiti "redovnim" putem odnosno putem ovrhe ili smiju odmah krenuti na nekretninu? 

Hvala najljepsa na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Unagi1986 je napisao:

Ovrsni postupak odnosno dokaz o ovrhi im nije ustupljen jer mi je receno sa par strana da Naplatnim agencijama nikakve dokumente ne ustupam pa tako ni nisam. Trebam li?

Govorimo o Ugovoru o cesiji (ustupu tražbine), tako da Vaš suglasnost nije potrebna, kao ni Vaše posredovanje, jer je dug ustupljen.

prije 9 minuta, Unagi1986 je napisao:

da bi se taj dug zatvorio potrebno je jos cca 4 rate

Ma to je jako brzo. Super za Vas.

prije 10 minuta, Unagi1986 je napisao:

Ovo je nekretnina u kojoj zivim i ona glasi na mene i na supruga (ne znam koliko vrijedi, radi se o stanu cca 45 kvadrata u Zagrebu). Postoji jos jedna nekretnina na moje ime. Koji su uvjeti za ovrhu na nekretnine?

Pogledajte čl. 80. b. Ovršnog zakona.

prije 25 minuta, Borbena7 je napisao:

Kada je pokrenut ovršni postupka koji im je ustupljen?

Ovo mi niste odgovorili, a jako je bitno jer o ovome datumu ovisi primjena izmjena i dopuna Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Govorimo o Ugovoru o cesiji (ustupu tražbine), tako da Vaš suglasnost nije potrebna, kao ni Vaše posredovanje, jer je dug ustupljen.

Ma to je jako brzo. Super za Vas.

Pogledajte čl. 80. b. Ovršnog zakona.

Ovo mi niste odgovorili, a jako je bitno jer o ovome datumu ovisi primjena izmjena i dopuna Ovršnog zakona.

Oprostite, nisam bas sigurna da Vas potpuno razumijem sto se tice Ugovora o cesiji. Ja sam obavijest od Eos Matrixa zaprimila u 12 mj. odnosno oni su dug preuzeli pocevsi od 01.12. ove godine.

Nakon toga Eos zove i trazi da se dogovorimo oko otplate duga i tvrde kako oni nemaju uvid niti informaciju da se taj dug otplacuje putem ovrhe i da im dostavim Rjesenje o ovrsi po kojem ce oni vidjeti kako se taj dug zaista ovrhom otplacuje. No ja to nisam ucinila do danas. Trebam li?

A rjesenje o ovrsi od Erste card cluba po kojoj mi se skida odnosno otplacuje dug je datiran sa datumom 21.04.2021.

Sto se tice clanka 80 ovrsnog zakona - koliko se ja laicki razumijem, oni bi se prvo trebali pokusati namiriti financijskim putem a ako ne ide onda ovrhom na nekretninu? A obzirom da je dug manji od 40 000 kn, sud bi trebao odbiti ovrhu nad nekretninom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 18. 12. 2021. at 17:19, Unagi1986 je napisao:

Trebam li?

Nemate ovakvu obvezu.

Na 18. 12. 2021. at 17:19, Unagi1986 je napisao:

rjesenje o ovrsi od Erste card cluba po kojoj mi se skida odnosno otplacuje dug je datiran sa datumom 21.04.2021.

U tom slučaju se primjenjuje čl. 80. b. Ovršnog zakona.

Na 18. 12. 2021. at 17:19, Unagi1986 je napisao:

Sto se tice clanka 80 ovrsnog zakona - koliko se ja laicki razumijem, oni bi se prvo trebali pokusati namiriti financijskim putem a ako ne ide onda ovrhom na nekretninu? A obzirom da je dug manji od 40 000 kn, sud bi trebao odbiti ovrhu nad nekretninom?

Ovdje nema ispunjenih zakonskih uvjeta za usvajanje prijedloga za ovrhu na nekretnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Nemate ovakvu obvezu.

U tom slučaju se primjenjuje čl. 80. b. Ovršnog zakona.

Ovdje nema ispunjenih zakonskih uvjeta za usvajanje prijedloga za ovrhu na nekretnini.

Zahvaljujem na odgovorima. A recite, pravno gledajuci, sto je meni sada najpametnije uciniti? Dug trenutno nisam u mogucnosti direktno agenciji otplatiti ali zapravo ni ne zelim, obzirom da je po tom dugu vec donesena ovrha i ja svoje rate svaki mjesec uredno otplacujem. To sto Erste card club, prilikom prodaje dijela tog duga (odnosno duga po samo jednoj kartici) ocito nije obavijestio agenciju da se taj isti dug uredno otplacuje putem ovrhe zapravo nije moj problem.

Tocnije, ono sto zelim pitati je - jesam li ja duzna njima odgovarati na telefonske pozive, dostavljati im bilo kakvu dokumentaciju ili se dogovarati oko otplate duga? I sto mi se moze "dogoditi" ukoliko se oglusim? Mogu li oni podici jos jednu ovrhu bez obzira sto je taj dug koji je njima prodan zapravo samo dio kompletnog duga kojeg ja Erste Card clubu uredno otplacujem i za koji sam ovrsena?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne morate poduzimati baš ništa, a ovrhovoditelj se može pokušati naplatiti na nekom drugom predmetu, ukoliko mu se ne čeka u redu za naplatu preko novčanih sredstava koje provodi FINA-a.

Kako mislite na drugom predmetu?

 

prije 4 sati , Unagi1986 je napisao:

Zahvaljujem na odgovorima. A recite, pravno gledajuci, sto je meni sada najpametnije uciniti? Dug trenutno nisam u mogucnosti direktno agenciji otplatiti ali zapravo ni ne zelim, obzirom da je po tom dugu vec donesena ovrha i ja svoje rate svaki mjesec uredno otplacujem. To sto Erste card club, prilikom prodaje dijela tog duga (odnosno duga po samo jednoj kartici) ocito nije obavijestio agenciju da se taj isti dug uredno otplacuje putem ovrhe zapravo nije moj problem.

Tocnije, ono sto zelim pitati je - jesam li ja duzna njima odgovarati na telefonske pozive, dostavljati im bilo kakvu dokumentaciju ili se dogovarati oko otplate duga? I sto mi se moze "dogoditi" ukoliko se oglusim? Mogu li oni podici jos jednu ovrhu bez obzira sto je taj dug koji je njima prodan zapravo samo dio kompletnog duga kojeg ja Erste Card clubu uredno otplacujem i za koji sam ovrsena?

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija