Jump to content

Molim pomoć


Issy2

Preporučene objave

Pozdrav, moja je situacija prilično zapetljana, no probat ću pojasniti. Sad već bivši poslodavac mi je na ime pozajmice bio dužan (dospjeće je bilo 2017. godine). Kada je anexima prošle godine vratio plaće sa minimalca na stare iznose plaća, svima osim meni (napominjem da smo u anexima svi imali isti uvjet), preko odvjetnika sam postavila pitanje povrata svoje pozajmice (koju mi je dva mjeseca ranije počeo uplaćivati, po malo...) u formi poziva na mirno rješenje spora s prvenstvenim ciljem dogovora oko dinamike i jamstva nastavka uplata. Odvjetnici se nije javio, kontaktirao je mene telefonom, i između ostalog je rekao kako mi ni neće vratiti plaću jer mi to isplaćuje i da mi je to ta razlika u plaći. Tužba (koja je umanjena za do tada uplaćeni iznos) je otišla, a on je nastavio uplaćivati po osobnom nahođenju. Sud mu je uredno dostavio tužbu na koju se nije žalio, te je sud donio presudu zbog ogluhe (po kojoj se više ne može žaliti na iznos). Uložio je žalbu da nije primio tužbu i priložio sve uplate koje je izvršio u međuvremenu (radi se o iznosu oko 20-tak tisuća kuna). Drugostupanjski sud je odbio žalbu kao neosnovanu i potvrdio prvostupanjsku presudu. Mene nitko ništa u procesu nije pitao. Presuda je pravomoćna i ovršna. I sada se postavlja pitanje na koji iznos poslati ovrhu? Na iznos koji mi je dosudio drugostupanjski sud? Ili sam u obavezi smanjiti iznos i priznati što ni općinski ni županijski sud nisu? Unaprijed hvala na odgovoru, savjetu, prijedlogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija