Jump to content

Mala invalidska mirovina


damodar108

Preporučene objave

Osoba ima utvrđen potpuni gubitak radne sposobnosti, 61 god., ima 14 godina i 8 mjeseci radnog staža. Dobila je sveukupnu invalidsku mirovinu u iznosu nešto manje od 1200,00 u što je uračunat dodatak na mirovinu.

Na internetu smo našli da je najniža inv. mirovina u Hrvatskoj 1639,00 kn. Je li taj podatak točan kao i ovaj podatak

Najniža mirovina za jednu godinu mirovinskog staža od 1.7.2021. iznosi 71,53 kn.

To znači da se dotičnoj osobi računala mirovina po vrijednosti od 71,53 kn po godini staža, i kada se tom izračunu dodatak na mirovinu dobiva se iznos 'normalne' mirovine. Zar ne bi invalidska mirovina trebala biti nešto veća nego ona koja se dobije množenjem boda s godinama staža. Ili se i kod invalidske mirovine godine staža množe s istim faktorom.

Zahvaljujem barem na kratkom savjetu, da znamo da li uložiti žalbu. Rješenje je stiglo danas.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, prof je napisao:

Poštovani,

mislim da je izračun invalidske mirovine- opća nesposobnost u 62-goj godini života sa 14.g. i 8.mj. mirovinskog staža točan.

Mislim da bi vam ulaganje žalbe bilo uzaludno trošenje vremena.

Izracun mirovine.jpg

Damodar ZOMO invalidske mirovine - sve.makroenabled.xlsm 70 kB · 1 download

Zahvaljujem, izgleda je tako, provjerio sam Zakon o mirovinskom osiguranju i to je ispravan izračun.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija