Jump to content

Parkirno mjesto uz stan


Sreckozg

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molim pomoć za sljedeći problem. Prije 2 godine sam kupio stan u zgradi od 12 stanova. Problem su parkirna mjesta jer ih nema dovoljno, a sada investitor planira prodati tri garaže ispred kojih smo se uz njegovu suglasnost parkirali. Zanima me, dali po zakonu o gradnji ili nekom drugom zakonu, svaki stan mora imati u sklopu zgrade osigurano i parkirališno mjesto. Inače, zgrada je izgrađena 2000-te godine.

S poštovanjem,

Srećko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 05. 01. 2022. at 18:46, Sreckozg je napisao:

Zanima me, dali po zakonu o gradnji ili nekom drugom zakonu, svaki stan mora imati u sklopu zgrade osigurano i parkirališno mjesto.

Koliko je (bilo) potrebno PM za određenu građevinu propisuju prostorni planovi. Čak i da je bilo propisano da uz svaki stan mora postojati jedno PM, a ukoliko investitor to projektom nije mogao zadovoljiti, postojala je mogućnost da od JLS "otkupi" PM na javnoj površini (u biti ne dobija PM ali plaća naknadu za uređenje novih PM) tako da svaki stan nije morao imati pripadajuće PM. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija