Jump to content

Odbijanje testa na droge


Salesale

Preporučene objave

Pozdrav,

Neki dan su me zaustavile kobre dok sam upravljao automobilom. Prilikom provjere nasli su mi 1g marihuane, progledali su mi kroz prste i dogovorili smo se da to bacim u potok te mi ta marihuana nije evidentirana. Ono sto su mi pisali je odbijanje testa za droge, to sam potpisao, uzeli su mi vozacku na 12h i pustili me da idem dalje svojim putem.

Ocekujem paprenu novcanu kaznu i oduzimanje vozacke, no ono sto me najvise zanima jel cu dobiti zabranu upravljanja svim kategorijama ili samo za B kategoriju. Profesionalni sam vozac i oduzimanje C kategorije bi znacilo i gubitak posla.

Jos me zanima posto na ovim papirima koje su mi uručili ne piše nikakav iznos kazne ni vremensko razdoblje za koje ce mi biti izrecena zabrana, da li cu dobiti poziv za sud ili ce mi direktno policija za neko vrijeme poslati iznos novčane kazne i zabranu upravljanja vozilom.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispricavam se ako sam naporan, ali neke stvari mi nisu najjasnije, a i pod stresom sam stalno od tog događaja. Nemam iskustva, nisam kažnjavan. Uglavnom... Ovu obavijest mi je policajac uručio na licu mjesta, a unutra piše da će protiv mene biti podnesen optužni prijedlog.  I dobio sam zapisnik o utvrđivanju prisutnosti alkohola ili droga u kojem piše da sam odbio test, i treći papir onaj sa kojim sam podigao vozačku nakon 12h.

Također mi jer rekao da pošto mi je oprostio tih 1g trave da će me umjesto toga kazniti za mobitel i pojas uz to odbijanje testa. Pristao sam na to, to je bio ajmo reći neki usmeni dogovor, ali nikakav papir mi nisu dali na kojem piše da sam počinio takav prekršaj. I rekli su mi da mogu platit 2/3 kazne kad mi dodje doma. Pitao sam jel cu morati na sud zbog te cijele situacije, nesto su izmumljali ni ne sjećam se više.

Jel su mislili da mogu platit 2/3 samo za pojas i mobitel ili i za odbijanje testa? Slabo se razumijem u pravo i prekršaje vidim da postoje optužni prijedlozi, prekršajni nalog, obavezni prekršajni nalog itd. 

Meni je jedini cilj da me pošalju na sud jer mislim da bi tamo kod suca mogao dobro proći pošto nemam prekršaja od prije, a ne da plaćam kaznu nit dobijem zabranu prije suda. I takodjer mi je u interesu da prodje što više vremena do kad ću morati na izvanredni liječnički da mi se organizam stigne očistiti od thca.

Hvala unaprijed i svima na dosadašnjim odgovorima!

IMG_20220116_200913.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Salesale je napisao:

Ispricavam se ako sam naporan, ali neke stvari mi nisu najjasnije, a i pod stresom sam stalno od tog događaja. Nemam iskustva, nisam kažnjavan. Uglavnom... Ovu obavijest mi je policajac uručio na licu mjesta, a unutra piše da će protiv mene biti podnesen optužni prijedlog.  I dobio sam zapisnik o utvrđivanju prisutnosti alkohola ili droga u kojem piše da sam odbio test, i treći papir onaj sa kojim sam podigao vozačku nakon 12h.

Također mi jer rekao da pošto mi je oprostio tih 1g trave da će me umjesto toga kazniti za mobitel i pojas uz to odbijanje testa. Pristao sam na to, to je bio ajmo reći neki usmeni dogovor, ali nikakav papir mi nisu dali na kojem piše da sam počinio takav prekršaj. I rekli su mi da mogu platit 2/3 kazne kad mi dodje doma. Pitao sam jel cu morati na sud zbog te cijele situacije, nesto su izmumljali ni ne sjećam se više.

Jel su mislili da mogu platit 2/3 samo za pojas i mobitel ili i za odbijanje testa? Slabo se razumijem u pravo i prekršaje vidim da postoje optužni prijedlozi, prekršajni nalog, obavezni prekršajni nalog itd. 

Meni je jedini cilj da me pošalju na sud jer mislim da bi tamo kod suca mogao dobro proći pošto nemam prekršaja od prije, a ne da plaćam kaznu nit dobijem zabranu prije suda. I takodjer mi je u interesu da prodje što više vremena do kad ću morati na izvanredni liječnički da mi se organizam stigne očistiti od thca.

Hvala unaprijed i svima na dosadašnjim odgovorima!

IMG_20220116_200913.jpg

Za odbijanje ideš direktno na sud (dobit ćeš poziv  i optužni prijedlog doma) pa poslije žalba za smanjenje na VPS.

Za mob i pojas će ti doma poslat prekršajni nalog (za oba prekršaja) pa ćeš moći platit 2/3 u roku 8 dana ili se žalit da ti nešto i smanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala svima na informacijama, dobio sam sam optužni prijedlog u kojem policija predlaže 12000 kn kazne (sve zajedno za odbijanje testa, mobitel i pojas) i 3 mjeseca zabrane upravljanja B kategorijom. Nadam se da ću uspjeti na sudu smanjiti kaznu osim ako ne naletim na neku nabrijanu sutkinju/suca. Hvala jos jednom na korisnim informacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija