Jump to content

Susjed mi koči postupak, što da radim?


anonimno

Preporučene objave

Na parceli na kojoj je izgrađena kuća sa dozvolom i svim papiorima u dvorištu bih izgrafio poslovni prostor od 50 m2, za koje mogu dobit suglasnost za gradnju, medjutim susjed s kojim nisam u dobrim odnosima prijeti da neće potpisati suglasnost. Dali imam pravo graditi bez njegovog odobrenja i dali on ima pravo osporavatn gradnju

Unaprijed hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvrdite da možete dobiti suglasnost za gradnju, a opet ne možete jer se susjed sa time ne slaže.

Često te djelatnosti ometaju susjede i njihov je otpor razumljiv tim više što se obično zahtijeva neka tiha djelatnost, a nakon dobivanja dozvola ubrzo nastaju promjene na koje susjed više nema utjecaja tz. prenamjena.

Nemate pravo graditi bez njegove suglasnosti. Ako susjed nije u pravu, a objekat koji mislite graditi zadovoljava sve uvjete za dobivanje lokacijske dozvole, susjed može usporiti postupak, ali ne i spriječiti dobivanje dozvola.

Na jednom sam mjestu napisao:budimo susjedi uvijek, a ne samo onda kada ih trebamo!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam upravo u postupku dobivanja lokacijske dozvole za kuću i tu ovako stoje stvari (ne znam da li je to isto u vašem slučaju). za lok. doz. potrebno je ishoditi prethodne suglasnosti (plin, elektrika, vodovod, odvodnja, zaštitari....). Kada su skupljene suglasnosti službenik zove susjede da se očituju. Oni mogu biti za ili protiv ali njihovo eventualno ne slaganje nije presudno za izdavanje lokacijske. Tj. ukoliko su ispunjeni svi zakonski uvjeti, a bez njih ne biste dobili gore navedene suglasnoti oni vam ne mogu srušiti lokacijsku, mogu je samo malo prolongirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija