Jump to content

Hrt ovrha - prekid, nastavak...


Zizz

Preporučene objave

Poštovani, danas mi je stigla obavijest/rješenje o nastavku postupka ovrhe. (slika u privitku)

Puno toga se desilo u zadnjih 10 godina (baka je umrla u kolovozu 2010.), tako da se ne sjećam ni pokretanja postupka, ni prekida istog u prosincu 2012., više od dvije godine nakon pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju.

Ne znam što mi je činiti; imam li pravo pozvati se na nekakvu zastaru, na poznati otpis dugova za HRT pristojbe/ovrhe iz 2018.-te? Molim savjet, hvala vam.

20220215_091318.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pronašao sam potvrdu o plaćanju za drugu bakinu HRT ovrhu/dug, pristiglu u 08./2012. 

Čudno mi je da je ta ovrha "prošla" iako je baka umrla, mi postali nasljednici, "pronađeni" i obaviješteni o potrebi plaćanja duga - dok se u novoj/aktualnoj pozivaju na prekid postupka (u 12./2012.) zbog smrti ovršenika - i nakon više od 9 godina nastavljaju postupak ovrhe (iako je očito da smo im cijelo vrijeme bili poznati kao nasljednici).

Ima li tu elemenata koji na cijelu stvar bacaju drugačije svjetlo u očima zakona?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebao bih kontaktirati odvjetničko društvo Hanžeković da mi kažu da li je došlo do zastare, a isti mi preko suda šalju poziv za preuzimanje postupka u ovršnom predmetu i žele me ovršiti?!

Zar nije to kontradiktorno?

Moje pitanje je išlo u smislu pomoći u utvrđivanju činjenica na koje bi se pozvao ako ukazuje na zastaru, obzirom da se vidi koje je utuženo razdoblje, kada je prekinut postupak i  da je ponovno nastavljen nakon 9 godina.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Zizz je napisao:

Trebao bih kontaktirati odvjetničko društvo Hanžeković da mi kažu da li je došlo do zastare, a isti mi preko suda šalju poziv za preuzimanje postupka u ovršnom predmetu i žele me ovršiti?!

Nitko Vas nije uputio na ovrhovoditelja već da na sudu napravite uvid u sudski spis.

prije 2 minuta, Zizz je napisao:

Zar nije to kontradiktorno?

Ništa nije kontrdiktorno, pročitajte još jednom prethodne objave.

prije 3 minuta, Zizz je napisao:

Moje pitanje je išlo u smislu pomoći u utvrđivanju činjenica na koje bi se pozvao ako ukazuje na zastaru,

Činjenice se ne mogu nagađati već samo utvrditi iz samog spisa.

prije 4 minuta, Zizz je napisao:

obzirom da se vidi koje je utuženo razdoblje

Ne vidi se datum pokretanja sudskom postupka u odnosu na pokojnu?!

prije 4 minuta, Zizz je napisao:

kada je prekinut postupak i  da je ponovno nastavljen nakon 9 godina.

Za vrijeme prekida postupka rokovi ne teku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija