Jump to content

Sused ima kučo na naši čestici


Roki_

Preporučene objave

Imam je dan problem

Moj stari otac se nije toliko brinin svog svoje zemlje I nam je suseda polako kradla i više I više kosila kod nas. 

Onda ko je imala na pogled večo parcelo je svoj prodala I kupec je zgradil kučo točno na naši čestici. Sada mi smo hoteli reševati sa susedom ali ovi je umoro I dal pisati četico na svojega sina. Kuča je gradbena na črno ali nekak kada se je to dalo ima I kučno adresu I elektriko. Sada sin zna da nije Kuča na njegovem I tako ni pisana na njega... 

Možem ja ovo kučo samo za graditi sa ograjo I preuzeti? I nije neka velika ja bi ovo bolje imel sa štalo I pajceke... Kako jo preuzemem brez ikavega problema? 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 18. 02. 2022. at 20:43, Roki_ je napisao:

Možem ja ovo kučo samo za graditi sa ograjo I preuzeti?

Ne, jer bi takvom pravnom radnjom počinili čin smetanja posjeda. 

Iz opisanog je evidentno da je objekat građen na očigled vlasnika zemljišta, a što graditelju ni u jednom trenutku nije osporeno. 

Predaju posjeda svog zemljišta možete zahtijevati u sudskom postupku, u kojem bi sasvim izvjesno suprotna strana protutužbom isticala zahtjev na utvrđenje da je izvornim putem stekla pravo vlasništva, o čemu se izjasnio i Županijski sud u Zlataru, u predmetu Gž 1648/2009-2 od 10.2.2010, gdje je između ostalog navedeno sljedeće:

.... u sporu radi predaje stvari vlasniku u posjed, sud je dužan raspraviti prigovor posjednika o njegovom pravu na posjed, na temelju vlasništva stečenog dosjelošću, jer osnovanost takvog prigovora čini neosnovanim zahtjev na predaju u posjed.... 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija