Jump to content

Ovrhe i zaštićeni račun


Wiwi22

Preporučene objave

Poštovanje. 

Ima puno otvorenih tema i odgovora ali trebala bih odgovor na više pitanja odjednom.

U najavi imam 2 ovrhe. 

U vezi otvaranja zaštićenog računa ukoliko imam račun u više od jedne banke - mogu li odabrati u kojoj želim otvaranje zaštićenog računa ili fina sama odabere banku?! 

Dobiva li se i u kojem roku kartica za podizanje gotovine sa zaštićenog računa u konkretno PBZ-u? 

Može li se tim sredstvima uopće raspolagati putem mobilnog bankarstva ili samo u poslovnici/na bankomatima? 

Ukoliko mi je plaća neto 7k kn, jedna trećina od tog iznosa dakle 1750 kn se svaki mjesec oduzima za ovrhe a ostatak ostaje meni na raspolaganje? 

Nemam nikakvih pokretnina ni nekretnina u vlasništvu, dakle jedino putem čega se mogu naplatiti ovršitelji je plaća? 

Ide li iznos mjesečno po malo na obje ovrhe ili samo na jednu pa kad se ona riješi prelaze na drugu? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 04. 03. 2022. at 15:20, Wiwi22 je napisao:

U vezi otvaranja zaštićenog računa ukoliko imam račun u više od jedne banke - mogu li odabrati u kojoj želim otvaranje zaštićenog računa ili fina sama odabere banku?! 

Možete.

Na 04. 03. 2022. at 15:20, Wiwi22 je napisao:

Dobiva li se i u kojem roku kartica za podizanje gotovine sa zaštićenog računa u konkretno PBZ-u? 

Ne.

Na 04. 03. 2022. at 15:20, Wiwi22 je napisao:

Ukoliko mi je plaća neto 7k kn, jedna trećina od tog iznosa dakle 1750 kn se svaki mjesec oduzima za ovrhe a ostatak ostaje meni na raspolaganje? 

Ovisi radi čega je došlo do ovrhe. Pogledajte čl. 173. Ovršnog zakona.

Na 04. 03. 2022. at 15:20, Wiwi22 je napisao:

Nemam nikakvih pokretnina ni nekretnina u vlasništvu, dakle jedino putem čega se mogu naplatiti ovršitelji je plaća? 

Moguće je i preko pokretnina na adresi za koju ovrhovoditelj tvrdi da se na njoj nalaze Vaše pokretnine.

Na 04. 03. 2022. at 15:20, Wiwi22 je napisao:

Ide li iznos mjesečno po malo na obje ovrhe ili samo na jednu pa kad se ona riješi prelaze na drugu? 

Namiruju se jedna po jedna i to po redu kako su zaprimljene na prisilnu naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Ne.

Znači mogu jedino podizati novac u poslovnici banke osobno?! U ZABI postoji i kartica za zaštićeni račun, čudno da pbz nema tu opciju... 

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovisi radi čega je došlo do ovrhe. Pogledajte čl. 173. Ovršnog zakona.

Do ovrhe će doći zbog neplaćanja obveza, na temelju vjerodostojne isprave. Zar postoji neki drugi razlog? 🤔 

 

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Moguće je i preko pokretnina na adresi za koju ovrhovoditelj tvrdi da se na njoj nalaze Vaše pokretnine.

Što se točno smatra pokretninama? Nemam auto niti ikakvih drugih vozila. 

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Krive informacije sirite..Naravno da ima kartica za zasticeni racun u obz banci.Predate zahtjev za karticu i dobivate ju kroz tjedan,dva..Sa njom normalno podizete novce na bankomatu i plaćate u dućanima.Isto tako plaćate preko internet bankarstva račune.Znaci sve isto kao i sa normalnom karticom.A sta se tiče pljenidbe neznam točno koji je iznos,ali mislim da kada imate plaću preko 6000 kn,sve iznad 4900 vam ide na  ovrhu.Imali 7,10,ili 15000 kn plaću sve preko 4900 se oduzima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Antonijja je napisao:

Krive informacije sirite..Naravno da ima kartica za zasticeni racun u obz banci.Predate zahtjev za karticu i dobivate ju kroz tjedan,dva..Sa njom normalno podizete novce na bankomatu i plaćate u dućanima.Isto tako plaćate preko internet bankarstva račune.Znaci sve isto kao i sa normalnom karticom.A sta se tiče pljenidbe neznam točno koji je iznos,ali mislim da kada imate plaću preko 6000 kn,sve iznad 4900 vam ide na  ovrhu.Imali 7,10,ili 15000 kn plaću sve preko 4900 se oduzima.

Provjerila sam sa PBZ-om, oni stvarno nemaju mogućnost izdavanja kartice za zaštićeni račun. Erste i ZABA da. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, Wiwi22 je napisao:

Provjerila sam sa PBZ-om, oni stvarno nemaju mogućnost izdavanja kartice za zaštićeni račun. Erste i ZABA da. 

Ma kako nemaju ja sam je dobila prije mjesec dana..imam tekući račun otvoren u Pbz,I kad sam otvorila zasticeni racun u banci sam otišla predati zahtjev za karticu i dobila karticu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 18. 03. 2022. at 12:21, Antonijja je napisao:

Ma kako nemaju ja sam je dobila prije mjesec dana..imam tekući račun otvoren u Pbz,I kad sam otvorila zasticeni racun u banci sam otišla predati zahtjev za karticu i dobila karticu

Eto, meni su na info telefonu/szk dali informaciju da nemaju. Dobro da je suprotno u svakom slučaju 👌

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija