Jump to content

Prekrsajna kazna za travu


imnotsure

Preporučene objave

Dakle situacija je sljedeca, pao sam na policiji sa 55 grama trave te sam dobio prekrsajnu kaznu. Sve se ovo dogodilo veceras prije par sati te tek trebam dobiti nesto na adresu, ne znam ni ja sta tocno nisam ih najbolje cuo, nekakav dokument. Rekli su da ce kazna bit vjerovatno 10k kuna. Mene sad zanima koja tu procedura slijedi nakon ovog, jel meni to ide u dosje, hoce mi utjecat na zivot i zaposljavanje i u kakvom sam sranju? Postoji li mogucnost smanjenja kazne ili totalnog ukidanja novcane kazne? Takoder pitam zato jer znam dvojcu gdje je jedan pao sa pola kile trave, a drugi sa 200 grama spida te ni jedan ni drugi nisu dobili ama bas nista novcane kazne niti zatvorske kazne vec samo imaju redovna testiranja i to je to. Uz to sve poziv na sud su cekali skoro godinu i pol dana. Zelio bih da mi netko ovo objasni tko je upoznat sa zakonom i/ili tko je vec prosao kroz ovakvu situaciju. Hvala unaprijed.

 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš i ti proći kao i ta dvojica što ovisi samo o sucu ali i policiji ako se ne žali na takvu kaznu.

Pošto su spominjali 10 k možda će ići s optuženim prijedlogom pa predložit toliku kaznu ali je sudac ne mora prihvatiti i može dat manju.Inače idu s prekršajnim nalogom od 5000 pa nakon prigovora tu cifru može i smanjit.Sidac može svaku kaznu smanjit a plaća se 2/3 od dosuđene u zadanom roku.

Nakon 3 godine od pravomoćnosti presude/naloga kazna se briše iz prekršajne evidencije a iz policijske (tzv.dosije) nikad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , sivko je napisao:

Možeš i ti proći kao i ta dvojica što ovisi samo o sucu ali i policiji ako se ne žali na takvu kaznu.

Pošto su spominjali 10 k možda će ići s optuženim prijedlogom pa predložit toliku kaznu ali je sudac ne mora prihvatiti i može dat manju.Inače idu s prekršajnim nalogom od 5000 pa nakon prigovora tu cifru može i smanjit.Sidac može svaku kaznu smanjit a plaća se 2/3 od dosuđene u zadanom roku.

Nakon 3 godine od pravomoćnosti presude/naloga kazna se briše iz prekršajne evidencije a iz policijske (tzv.dosije) nikad.

Znaci nebi mi trebala predstavljat problem oko zaposljavanja? Takoder jos jedno pitanje koje imam je da me zanima jel mogu trazit da mi se promjeni adresa gdje salju te papire poziv na sud sta vec? Zato jer na staroj adresi sam upisan gdje mi i majka zivi, a ne zelim da ona za to sazna ako nije potrebno. Problem je taj da na trenutnoj adresi nisam upisan te me zanima postoji li ikakva mogucnost da to ne salju tamo k njoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija