Jump to content

Off-shore racun u Njemackoj


Izgubljenidecko

Preporučene objave

Imam specificnu situaciju.

Nemam prebivaliste niti poslujem u Njemackoj, ali trenutno primam novce na taj racun.

Prije nego sam nastavio koristiti taj racun, obavjestio sam banku te ih pitao mogu li nastaviti korsitit taj racun. Njihov odgovor je bio “naravno bez problema, sve dok ke aktivan i imas novaca na njemu”.

Sve novce sto uplacujem na taj racun su novci sa moje firme u Americi.

Znaci ne zivim i ne poslujem unutar granica Njemacke, te s tim ne bi trebao imati problem s porezom i drzavom.

Trenutno ovaj mjesec zelim uplatit na taj racun oko 10.000€ (nece biti okrugla cifra).

Zanima me mogu li imati problema jer je veca svota novaca?

 

Imam ugovore, transfere i sve ostao sto moze potvrditi uplate od mojih klijenata.

 

Jedini razlog zasto prebacujem novce na taj racun je da odvojim privatno od poslovnog.

 

Znam da nije unutar granica republike hrvatske, ali posto banke rade na slican nacin, mozda tko ima odgovor.

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali, dali račun glasi na vas ili na firmu iz Amerike...
Pretpostavka je da je račun  vaš osobni.
Po zakonu, svaki građanin RH ima pravo imati jedan račun u stranoj državi, koja je članica EU -e.
Tako da iz napisanog, iako je premalo informacija napisano .-  nema te nikakav problem sa tim računom
i uplatama i isplatama preko istoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Sve članice EU su dio CRSa (common reporting standard ) , tako da taj novac hrvatska porezna može s lakoćom vidjeti. Da li će gledati to je pitanje jer to i nije neki ozbiljan novac.

Američka tvrtka u SAD se gleda kao pass through entety , znači porez se prebacuje na vlasnika firme i on ga je obavezan plaititi u svojoj državi.

Ako želite sve cisto , na novac od profita firme iz Amerike trebali bi ste platiti porez Hrvatskoj . To što novac stiže u Njemačku nema veze.. koliko se porez plaća to i mene osobno zanima i nisam naišao na nekog tko mi je mogao reći točnu cifru / izračun .

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija