Jump to content

Zahtjev na czss od strane bake i djeda


Lalaland11

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me kakav je zakon kad su u pitanju viđenja bake i djeda s unukom? Dijete je malo mlađe od 4 godine. Moram napomenuti da smo njegov otac i ja razvedeni i da je situacija i više nego grozna, otac ovisnik o teškim drogama, manipulator, nasilnik. Živi u kućanstvu s bakom i djedom, svojim roditeljima, koji su podnijeli zahtjev na czss za viđanje unuka. Unuka su redovno viđali do unatrag mjesec dana gdje je dijete izuzeto iz te kuće zbog opasnosti i sumnje na fizičko zlostavljanje od strane svog oca ( udarci i hvatanje za vrat ) a također i psihičko zlostavljanje od strane oca i bake. ( Mama ti je glupa, luda, bolesna, nećeš ju više vidjeti, nećeš više s njom živjeti ) Samim tim što je djed šutio i gledao to sve nekoliko mjeseci je i on sam suučesnik u zlostavljanju. Oni sad traže svoja prava na centru i imamo uskoro sastanak gdje bi se trebali pokušati dogovoriti o viđanju. Ja ostajem pri svome zahtjevu da dijete u to kućanstvo, radi njegove sigurnosti nejde. Može li me netko " natjerati " da ga moram dati njima? Ako dođe do suda što mogu očekivati? S tim da baki i djedu nisam nikada zabranila da ga vide i u više navrata im rekla da mogu viđati dijete ali kod mene pod mojim nadzorom. 

uređeno: od Lalaland11
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 12. 05. 2022. u 13:34, Lalaland11 je napisao:

Pozdrav, zanima me kakav je zakon kad su u pitanju viđenja bake i djeda s unukom? Dijete je malo mlađe od 4 godine. Moram napomenuti da smo njegov otac i ja razvedeni i da je situacija i više nego grozna, otac ovisnik o teškim drogama, manipulator, nasilnik. Živi u kućanstvu s bakom i djedom, svojim roditeljima, koji su podnijeli zahtjev na czss za viđanje unuka. Unuka su redovno viđali do unatrag mjesec dana gdje je dijete izuzeto iz te kuće zbog opasnosti i sumnje na fizičko zlostavljanje od strane svog oca ( udarci i hvatanje za vrat ) a također i psihičko zlostavljanje od strane oca i bake. ( Mama ti je glupa, luda, bolesna, nećeš ju više vidjeti, nećeš više s njom živjeti ) Samim tim što je djed šutio i gledao to sve nekoliko mjeseci je i on sam suučesnik u zlostavljanju. Oni sad traže svoja prava na centru i imamo uskoro sastanak gdje bi se trebali pokušati dogovoriti o viđanju. Ja ostajem pri svome zahtjevu da dijete u to kućanstvo, radi njegove sigurnosti nejde. Može li me netko " natjerati " da ga moram dati njima? Ako dođe do suda što mogu očekivati? S tim da baki i djedu nisam nikada zabranila da ga vide i u više navrata im rekla da mogu viđati dijete ali kod mene pod mojim nadzorom. 

Nitko? Netko tko zna iz prve ruke. Ako dođe do suda što mogu očekivati? Ako je netko prolazio slično...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto pise u presudi o vidanju oca s djetetom?

sto vam znaci izuzeto? intervenirala policija? czss?

vezano na susrete bake i djeda s unukom - nitko vas ne moze natjerati da dijete vodite kod njih. u czss se necete "dogovoriti" vec ce oni slati svoje misljenje na sud na kojem su baka i djed pokrenuli postupak - ukoliko nisu vec se samo naslikavaju po czss - utoliko im tamo porucite da pokrenu sudski postupak. ovisno o tome kako sud odluci - tako ce se odvijati susreti: vrijeme, obim, MJESTO. ako vam spomenu nadzor - zakon ne predvida nadzor nad susretima bake i djeda s unucima - nedajte se navuc na taj stos. da, postoje slucajevi gdje je sud presudio i postalo je pravomocno da se susreti odvijaju na prebivalistu majke - to cete traziti na sudu - obratite paznju na "majke" ne "djeteta".

 

edit: ono gornje o nadzoru se odnosi na nadzor (osobu) koji bi imenovao czss. vi cete traziti da vi budete prisutna na svakom susretu - to NIJE nadzor.

uređeno: od Ancica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Ancica je napisao:

sto pise u presudi o vidanju oca s djetetom?

sto vam znaci izuzeto? intervenirala policija? czss?

vezano na susrete bake i djeda s unukom - nitko vas ne moze natjerati da dijete vodite kod njih. u czss se necete "dogovoriti" vec ce oni slati svoje misljenje na sud na kojem su baka i djed pokrenuli postupak - ukoliko nisu vec se samo naslikavaju po czss - utoliko im tamo porucite da pokrenu sudski postupak. ovisno o tome kako sud odluci - tako ce se odvijati susreti: vrijeme, obim, MJESTO. ako vam spomenu nadzor - zakon ne predvida nadzor nad susretima bake i djeda s unucima - nedajte se navuc na taj stos. da, postoje slucajevi gdje je sud presudio i postalo je pravomocno da se susreti odvijaju na prebivalistu majke - to cete traziti na sudu - obratite paznju na "majke" ne "djeteta".

 

edit: ono gornje o nadzoru se odnosi na nadzor (osobu) koji bi imenovao czss. vi cete traziti da vi budete prisutna na svakom susretu - to NIJE nadzor.

Prijavila sam nasilje koje mi je dijete samo ispričalo, sumnjala sam da se nešto događa već neko vrijeme ali nikako nisam mogla doprijeti do djeteta da kaže istinu. Do sada nedavno kada se jednostavno slomio i otvorio mi se i ispričao što je bilo. Prijavila sam sve policiji ( za sada još uvijek ne znam što se događa s prijavom ) i ujutro otišla u czss, oni su mi napismeno dali da ukoliko smatram da je dijete tamo u opasnosti da ne moram osigurati viđanje djeteta s ocem. Vjerujem da se sve što mi je dijete ispričalo istina jer je tu prije bilo naznaka psihičkog zlostavljanja s njihove strane a s obzirom i da znam koliko sam ja trpjela fizičko zlostavljanje od strane njegovog oca vjerujem da je zbilja udario svoje dijete. Kada je nadrogiran ne zna ni gdje je ni što je ni šta radi. Vidjela više puta na svoje oči. U presudi stoji da ju viđa tri puta tjedno no po nju ne dolazi nego dolazi njegova majka svaki drugi tjedan. Sada naravno više ne s obzirom da ne dopuštam djetetov odlazak u njihovo kućanstvo. Sud znam tj sigurna sam 99% da ga baka i djed nisu pokrenuli nego su samo tražili dogovor u centru. Mogući prijedlozi su da ga viđaju kod mene kod kuće ili recimo u parku s tim da sam ja tamo. Samim tim što šute za sve što se događa u njihovom kućanstvu i svjesno dovode dijete u opasnost smatram da je izuzetno opasno da tako malo dijete boravi kod njih. Predložila bih jedan sat tjedno ili dva sata svaki drugi tjedan. Ako se baš moramo vući po sudu onda neka oni pokrenu postupak a ja ću pokušati dokazati da je dijete tamo u opasnosti. Uglavnom, nitko me ne može natjerati da dijete moram predati njima u kućanstvo ( osim možebitne odluke suda? ) Nadzor sam planirala predložiti ja. Ili kod kome kuće uz moj nadzor ili u czss pod njihovim nadzorom. Kako Vi kažete oni to ne rade pa onda ne vidim drugi izbor nego da prihvate da ga viđaju kod mene ili da idu na sud. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

skrbništvo je zajedničko ili imate samostalno?

zašto baka po ocu dolazi po dijete, tako piše u presudi ili to oni tako svojevoljno?

što piše u presudi gdje se ostvaruju susreti oca s djetetom? na kojoj lokaciji? ukoliko ne na vašoj što piše tko dolazi po dijete, vraća ga, tko je prisutan itd.?

vi imate puno veći problem nego što shvaćate.

imate praovmoćnu presudu prema kojoj se ne ostvaruju susreti oca i djeteta nego se ostvaruju od oka. nadalje, što vam je točno napisao i tko u czss? vi imate pravomoćnu presudu koje se morate pridržavati, ne možete samo tako reći neću i vaditi se na to što vam je netko treći napisao da ne morate. jasno da dijete nećete voditi/dati nekome ukoliko je u opasnosti no utoliko ste dužna pokrenuti izmjenu postojeće presude. ne možete to ostaviti ovako pa eto imate papir od czss. otac ima pravo na viđanja djeteta jednako kao što dijete ima pravo na viđanja oca - naravno, osim ukoliko je dijete u opasnosti - ali, ponavljam, morate pokrenuti postupak pred sudom s prijedlogom da se izmijeni važeća pravomoćna presuda.

što se tiče bake i djeda po ocu, iz onoga što ste napisala proizlazi da ne branite viđanja, samo želite da vi budete prisutna ili nadzor. ponavljam da zakon NE predviđa nadzor nad susretima bake i djeda s unukom. dakle možete tražiti svoju prisutnost ili ukoliko ih se toliko bojite da se susreti uopće ne održavaju - ali ovo NE riješavate dogovorom u czss već na sudu i taj postupak pred sudom pokreću baka i djed, a czss daje mišljenje. vi se možete probati "dogovoriti" mimo suda na razgovoru u czss, ali čemu onda uopće czss? 

 

edit: je l otac pravomoćno osuđen za obiteljsko nasilje?

uređeno: od Ancica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija