Jump to content

Zastupanje odvjetnika na Sudu


polajne11

Preporučene objave

Poštovani,nisam upoznat ,koje mogu poduzeti nakon presude na Sudu.Na supruga je pred 4,5 godine prelazeći pješački prelaz naletio pijani vozač,te je dobila teške povrede mozga,krvarenje u mozgu,ozljedu bubrega i prevezena u nesvjesti na Neurologiju.Dolazi mi navečer prometni policajac da potpišem zapisnik i kaže da je okrivljenik baždio na alkohol.Na saslušanju je rekao da je bio u ugostiteljskom objektu ,ali da nije pio ,nego da je samo došao pitati za prijatelja. Sa parkinga 50 m dalje on je napravio teško krivično djelo.Policajam mi kaže da je na saslušanju 10 puta izlazio i u hodniku je zvao doktore da mu pomognu.Moj zrt u drugom gradu  je inspektor,te se upiše u knjigu posjete u policijskoj stanici i vidi policijski zapisnik i da počinitelj ima 1,2 promila alkohola u krvi.Odmah obavijesti mene i kčerke.Treči dan ponovno pogleda,i vidi da počinitelj u zapisniku nema više alkohola u krvi /izbrisano.Dođe odvjetnik kod mene i kaže da je on stručan za prometno pravo i da je on najbolji i ismijava se iz ostalih ponuda za zastupanje ,koje su stigle/ vjerojatno policija javlja. Na sudu on tuži osiguravatelja auta optuženika i u drugom gradu počinitelja udesa.Supruga na Neurologiji ne može govoriti,teško guta hranu i tekučinu,ne može hodati.Drugi dan dolazim sa kčerkom i pitam za tijek bolesti doktora koji je izašao u hodnik .On kaže da je ona sama pala na zebri ,jer je imala prije 4 godine blagi moždani udar.Supruga se potpuno oporavila i postoje slike naše posjete Beču,Pragu,Budimpešti,Plzen,Bled i Rim.Nakon ca 14 dana prebačena je nepokretna na traumatologiju,umjesto da je prebačena u Lipik radi rehabilitacije,kao bolnica ne može dobiti smještaj.Tu dolazi počinitelj sa glavnom sestrom odjela i dr O. i traže da potpiše papir da je ona sama kriva za nesreću.SCimerice viću ne potpisivati.Ona onako bolesna plače do popodne kada dolazim u posjetu i potpuno zanijemi.Zovem policiju i prijavljujem.Zovem dr O. i on mi kaže,šta ti hočeš mogu ja raditi što želim.Cimerice mi kažu da ne dobiva hranu ,lijekove i tekučinu i da čitavu noč plače,jer ju sestre ne previjaju i crijevo se svinulo i to ju boli.Pitamglavnu sestru zašto ne daju hranu i lijekove intravenozno ,da nije doktor na listu na krevetu.Uzimam sanitetsko vozilo i vodim je na neurologiju u Dubravu kod najboljeg mikro neurologa u Hrvatskoj.On mi kaže da je ostala tamo još 2-3 dana da bi umrla od zatajenja bubrega. Nakon dugog čekanja dobije supruga od Državnog odvjetnika dadade izjavu.Odlazim tamo sa zdravstvenom dukumentacijom i kažem da je ona nepokretna i da ne možegovoriti. Nema u policijskom izvješču da je počinitelj imao alkohol u krvi.D.odvjetnik mi kaže da če preimenovati optužnicu kao teško krivično djelo i da će vratiti predmet policiji radi brisanja alkohola.Dolazi optužnica i se navode olakotne okolnosti optuženika i zasluge u ratu.Tražim od odvjetnika da posjeti državnog odvjetnika i da vidi šta jesatom optužnicom.Pišem mailom sve navode koje pišem i ovdje i to više puta.Odvjetnik mi u telefonskom razgovuro kaže da će razgovor obaviti njegov kolega iz ureda ili da je več razgovarao/ nijebznao.U svim kasnijim razgovorima vidim da on to sve olakotno razgovara.Pita me prvo da li želim da se vodi na Sudu postupak na sudu.Svakako i da se tuži za materijalnu financijsku naknadu.Paralelno se vodi na drugom sudu postupak protiv A.osiguranja auta za naknadu.Ovdje odvjetnica stalno izmišlja ,da bi se postupak produžio.Prvo 5 doktora vještaka je navelo pregledom supruge i medicinskom dokumentacijom da raniji moždani udar nema veze sa njezinim sadašnjim stanjem .Prvo dobiva 80 % invalidnost,poslije3 godine dobiva 100 % invalidnost..Odvjetnik kaže da 100 % invalidnost ne može sada priložiti,nego da će kasnije žalbom na presudu to priložiti.Isto je odvojen predmet za naknadu suprugi i za mene i 2 kčerke.Tražim da prisusvujem raspravi,odvjetnik mi kaže daSud ne dozvoljava. Na zadnjoj raspravi odvjetnica A.osiguranja ponovno u mojem opredmetu traži dr.vještake,kao da u zdravstvenom kartonu nešto nije u redu.Odvjetnik traži barem 2 dr vještaka i da će on platiti. Kažem sudkinji  da to nije u redu da supruga ima već mišljenje 5 dr i dvije logopedice iz Suvaga.Odvjetnik šuti i pravda odvjetnicu da radimdobro profesionalno.Pišem mu naknadno,kako on zastupa suprugu na sudu.Da to nije u redu,da ja moram govoriti. Dolazi presuda protiv okrivljenika i dobiva kaznu :kriv je i kazna 6 mjeseci zatvora uvjetno 2 godine.Tražim dostavljanje presudu . Kada vidim da je u 2 mjesecu bila rasprava i tražim dostavu Zapisnika. Ovdje vidim da se pomoćnik odvjetnika odrekao materijalne financijske naknade oštečenici i da je pristao da se nema pravo na žalbu.Nema nigdje da je okrivljeni imao alkohol u krvi,nigdje nema žalba na postupanje dr = i okrivljenika.Nigdje nema izjave mojeg zeta šta je vidio u polic.zapisniku.Nisam nikada prisustvovao raspravama. Odjetnik me je izvjesio poslije2 mjeseca da će se nova rasprava održati 23.05. gdje će biti pozvani prometni vještaci. Lagao je .Nigdje nema ,kakvo je zdravstveno stanje supruge.Navodim odvjetniku ,kako nije on dolazio na raspravu nego je slao svoga mlađeg kolegu,s kojim nisam nikada razgovarao i smatram da nije stranku dobro zastupao .Odvjetni me pita ,da li želim da se tuži država ,radi neravilnosti. . Suprugi,koja je razočarana presudom kažem da ću po tom predmetu tražiti odvjetnika da nema pravo na 10 % naknadu za zatupanje po drugom predmetu protiv A.osiguranja. Molim za vaše mišljenje i uputsvo šta dase radi. PS :moje je mišljenje da odvjetnik po predmetu protiv okrivljenika nema neke zarade ,pa je slao kolegu,koji na sud nije donesao ni zdravstvenu dokumentaciju ne potvrdu za zastupanje ,pa u zapisniku piše da mora dostaviti.Rekao sam odvjetniku ,da su na sudu odmah vidjeli s kime imaju posla.Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Zastupanje odvjetnika na Sudu
Datum Danas 11:27
 
Poruka broj 4 od 183 < >
Contact photo
 
Poštovani,   ovo danas piše odvjetnik. a nema ni jedan zapisnik  sa rasprava,niti se očituje o zapisnicima,jer znam samo za jednu raspravu a nema ni podnesaka sudu

U odnosu na Vaše prethodne e-mailove ističemo slijedeće:

Imovinskopravni zahtjev u kaznenom postupku ne možemo tražiti s obzirom da je u tijeku postupak naknade štete pred Općinskim građanskim sudom, a to iz razloga što zakon ne dozvoljava da se po istom osnovu dvostruko naplaćuje odšteta za duševne boli (ne može se tražiti odšteta u parnici ukoliko se traži u kaznenom postupku i obrnuto).

U odnosu na sam kazneni postupak ponovno ističemo da probate shvatiti da sve za što nas optužujete je isključiva krivnja države odnosno zamjenika državnog odvjetništva koji se odrekao prava na žalbu, unatoč našim savjetima da je žalbu potrebno uložiti, te sudu u Sisku koji je odbio dokaze koji su po našem mišljenju relevantni za donošenje odluke o visini kazne.

Potpuno razumijemo Vaše neslaganje s odlukom Kaznenog suda, i sami smo razočarani, ali probajte shvatiti da mi nismo stranka u postupku i da sve što smo predlagali po Vašoj uputi, sud nije dozvolio provesti.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija