Jump to content

parcelacija


ivanivci007

Preporučene objave

ovako, radi se o dvorištu s 5 kuća, legalizacije smo obavili, dobili smo rješenja o izvedenom stanju i sljedeći korak je upis legalizacije u katastar i zemljišne knjige, uz parcelaciju.

naša kuća je upisana u jednu česticu u gruntovnici, ali je dio kuće zahvatio malo i susjednu česticu (na kojoj smo suvlasnici) i  kao takva je legalizirana.

mene sada zanima mogu li mi raditi probleme susjedi sa te susjedne čestice u postupku parcelacije, odnosno, mogu li usporiti ili spriječiti naš upis jer je dio kuće na susjednoj čestici u kojoj smo i mi jedni od suvlasnika? ugovor o diobi suvlasničke zajednice sklapamo mi koji imamo legalizirane objekte i nema sporova među nama, ali treba li se on sklapati i sa ovima sa susjedne čestice? obavještavaju li se oni o postupku parcelacije? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 05. 2022. u 17:10, ivanivci007 je napisao:

mogu li mi raditi probleme susjedi sa te susjedne čestice u postupku parcelacije, odnosno, mogu li usporiti ili spriječiti naš upis jer je dio kuće na susjednoj čestici u kojoj smo i mi jedni od suvlasnika?

Kako rješenje o izvedenom stanju nema utjecaja na vlasništvo, dakle ne definira vlasničko pravne odnose nego propise vezane za gradnju, da mogući su problemi, ne toliko na samu parcelaciju nego smještaj građevine na susjednu česticu bez obzira na suvlasništvo a poradi odredbi ZV o idealnom dijelu.

Dana 24. 05. 2022. u 17:10, ivanivci007 je napisao:

obavještavaju li se oni o postupku parcelacije? 

 Trebali bi kao nositelji prava na susjednim česticama biti pozvani na potpisivanje izvješća o utvrđenju međa i drugih granica te predočenje izrađenog elaborata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 25. 05. 2022. u 23:35, Spitfire je napisao:

Kako rješenje o izvedenom stanju nema utjecaja na vlasništvo, dakle ne definira vlasničko pravne odnose nego propise vezane za gradnju, da mogući su problemi, ne toliko na samu parcelaciju nego smještaj građevine na susjednu česticu bez obzira na suvlasništvo a poradi odredbi ZV o idealnom dijelu.

 Trebali bi kao nositelji prava na susjednim česticama biti pozvani na potpisivanje izvješća o utvrđenju međa i drugih granica te predočenje izrađenog elaborata.

Shvaćam, ako se na taj poziv za potpisivanje  izvješća o utvrđenju međa i drugih granica ne odazovu, ili se odazovu a ne ulože prigovor, parcelacija prolazi? Potpisuje li se s njima ugovor o razdvajanju suvlasničke zajednice? Ponavljam, kuća je primarno i 90% na čestici na kojoj je ista upisana u gruntovnicu, samo je nadogradnja prešla na susjednu (na njoj imamo u suvlasništvu preko 900m2, a nadogradnja je samo 20ak m2)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija