Jump to content

Posebna obveza popravka štete počinjene kaznenim djelom


Alsch

Preporučene objave

Cijenjeni,

Molim za savjet o daljnjem postupanju u sljedećem: Pravomoćnom presudom optuženi je osuđen na šest mjeseci zatvora zbog prevare, nakon čega je izrečena uvjetna osuda na dvije godine uz uvjet da osuđeni ne počini novo kazneno djelo te ispuni posebnu obvezu popravka štete počinjene kaznenim djelom (Čl. 62 St.1 točka 1 KZ 11-15). Rok za ispunjenje posebne obveze od godine i šest mjeseci od dana pravomoćnosti presude je istekao a osuđeni svoju obvezu nije ispunio ni djelomice niti u cijelosti.

Da li će sud ili ODO dalje postupati sami ili ih trebam obavijestiti o neispunjenju posebne obveze? Kao oštećenik u navedenom predmetu prvenstveno želim naknadu štete.  Mogu li to uopće postići, na koji način i kome se obratiti?

Unaprijed zahvaljujem na svakoj pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Hvala Vam Bonaparte, poslat ću mail OKS u Zagrebu. Osuđeni sada živi i navodno radi u Belgiji, tak da FINA nije opcija... Zapravo me muči ideja da netko pravomoćno osuđen može izbjegavati nekažnjeno presudu..Zar nitko ne provjerava to? 

Valjda se kod nas krimnal isplati...

I da, znam za europski ovršni nalog, al već su me tri odvjetnika odbila... Možda ne znaju il im se ne da...

E, i samo da napomenem da mi je jedan rekao da EON treba prevesti na "belgijski" jezik ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija