Jump to content

Kupovina automobila na obrt


Dado22

Preporučene objave

Imam obrt i htio bih kupiti automobil (trebat ce mi kada idem na sastanke, prezentacije zai nove klijente itd).

 

Pitanje je - ako dignem kredit kao obrt - da li rate kredita za automobil mogu pisati u troskove?

 

Neki mi kaze da ne mogu ni trosak nabave ni rate kredita pisati u troskove nego samo amortizaciju.

 

Siguran sam da ce ovdje netko sigurno znati.

 

Hvala unaprijed :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako automobil kupite na kredit, dakle isplatite ga u kompletu, u trošak vam ulazi amortizacija te KAMATE po svakoj rati koju platite. Glavnica nije trošak, već dio novca koji ste posudili i koji vraćate, a kamate su cijena te usluge.

 

dalje, leasing je samo lakše realizirati, puno brže ide, te je dosta fleksibilan u otplati (ako imate problema, uvijek možete nazvati leasing kuću pa pregovarati). Ali, kredit je u konačnici jeftiniji, a pogotovo ako niste u sustavu PDV-a (banke ne obračunavaju PDV, pa ako uzmete leasing, oni će vam obračunati isti, a kako ga ne možete odbiti, iznos koji nepovratno plaćate je za taj iznos veći)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija