Jump to content

Alimentacija u poreznoj prijavi - da


zippo

Preporučene objave

Šteta da nismo ranije otvorili topic (iako se spominjalo u raspravama) pa da utvrdimo gradivo na vrijeme.

 

Dakle, knjigovodstvu koje mi rješava poreznu prijavu (PP) sam došao sa informacijom upravo sa Legalisa o tome da se isplaćena alimentacija MOŽE staviti kao olakšica.

Kategorički su mi rekli da ne može, čak se i pozvali na TRI seminara upravo na temu PP na kojima nije bilo ni spomena o tome, ali su svejedno okrenuli jedan telefon (por. uprava?) i ostali u šoku kada su im tamo rekli da - može!

 

<b>Da ne duljim, dostavio sam im:

- kopiju Rješenja o visini dosuđene alimentacije

- kopije svih uplata tijekom 2006. godine</b>

 

Da li će biti prihvaćena u cijelom iznosu ili imaju neki postotak, ne znam, niti u koju "rubriku se upisuje".

Navodno je jedini problem u tome da ljudi nisu informirani da i to ide u olakšicu. Valjda će sve to proći na poreznoj.

 

Iskustva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja mislim da ide. Mi smo priložili rodni list(kopiju) djeteta , visniu uplate i onda oni to lako provjere. ako treba dopuna prijave oni ti jave. Baš je to jučer bilo na TV, nemoraš ništa ispisati, samo daj dokumente za uzdržavanu osobu, da si plaćao npr. dopunsko , a ako što treba još dostaviti jave ti. Supać, zar ne? Konačno pohvale za državnu upravu. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam kako to u hr. ide ali u drugim eu drzavama se tosve prijavljuje u ostalom ima obrazaca pa pise ili ne - usput cak i odvojeni zivot od djeteta- stim sto se tu smatra kilomtre i njihova cijena da bi bila sa djetom.

agent je napisao:

I ja mislim da ide. Mi smo priložili rodni list(kopiju) djeteta , visniu uplate i onda oni to lako provjere. ako treba dopuna prijave oni ti jave. Baš je to jučer bilo na TV, nemoraš ništa ispisati, samo daj dokumente za uzdržavanu osobu, da si plaćao npr. dopunsko , a ako što treba još dostaviti jave ti. Supać, zar ne? Konačno pohvale za državnu upravu. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija