Jump to content

sanacija puknuća vodovodne cijevi - suvlasništvo


Pandora33

Preporučene objave

Pozdrav,

imamo situaciju da je pukla vodovodna cijev od vodomjera prema kući. Naravno to nije obaveza vodovoda nego nas korisnika. 

Radi se o kući/dvojnom objektu gdje postoji većinski i manjinski vlasnik (ako je to bitno). Ja sam većinski vlasnik i htjela bih hitno to sanirati s obzirom da voda curi već skoro dva mjeseca (primijetili tek kad je došao račun); šaht je već par puta ispumpavan jer je pun vode. Vodomjer i račun je jedan, glasi na mene i drugi suvlasnik nema ništa odvojeno.

Na traženje da zajednički saniramo i podijelimo troškove, odbija, ali isto tako tvrdi da bez njegove suglasnosti mi ne možemo sanirati puknuće (čak i o svom trošku), jer treba kopati na "njegovom" dijelu zemlje.

Ne postoji nigdje na papir parcelirano kako je on vlasnik baš tog komada - on ima pravo na 1/5 te površine ali nigje se na vodi koja bi to petina trebala biti.

Moje pitanje je da li mi možemo bez njegove suglasnosti organizirati kopanje i sanaciju te vraćanje u prvobitno stanje, jer se radi o hitnoj/izvanrednoj situaciji? Za troškove ćemo se sporiti naknadno to je sada nebitno.

Obavijestili bi ga nekakvim pismenim putem (mail, telegram, SMS, bilo šta) da ćemo raditi sanaciju kvara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija