Jump to content

Ovrha podmirena ht-u zatim ista prodana EOS MATRIXU


Ivana0407

Preporučene objave

Dobar dan,molim vas za savjet. Naime imala sam dugovanje prema HT 2015 mobitel na pretplatu ,dugovanje je naplaćeno preko fine izravnom naplatom u cijelosti u iznosu od 8210.40 kn, za što sam dobila podnesak odvjetnika da je dugovanje podmireno u cijelosti. Dana 08.06.2022 saznajem da mi je EOS MATRIX sjeo na plaću i finu sa dvije ovrhe različiti poslovni brojevi javnog bilježnika gdje potražuju 7818.32  kn,Kontakirala sam ih i oni tvrde da su otkupili dugovanje oh HT. gdje navode da je potraživanje glavnice za prijevremeni raskid ugovora po jednoj ovrsi,dok za drugu tvrde da se radi o mjesečnim računima za 4,5,6,7,8/2015,zatim šaljem im upit e poštom gdje navode apsolutno gruge iznose glavnice.Tražila sam analitičku karticu od HT koji mi odbija dostaviti ju.Odlaskom kod javnog bilježnika saznajem da nisu dostavili ugovor o cesiji  bilježniku niti za jednu ovrhu,javni bilježnik donosi rjesenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave bez da sam ih primila na kućnu adresu a niti ima bilježnik povratnicu sa mojim potpisom da sam zaprimili,također fina naplaćuje isto bez ugovora o cesiji. Dakle niti javni bilježnik posjeduje ugovor o cesiji a niti fina. Koje pravne radnje mogu poduzeti pred sudom jel mi skidaju sa plaće i naplaćuju se preko fine? Hvala

uređeno: od Ivana0407
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 15. 07. 2022. u 13:07, Ivana0407 je napisao:

Odlaskom kod javnog bilježnika saznajem da nisu dostavili ugovor o cesiji  bilježniku niti za jednu ovrhu

Tko je u prijedlogu naveden kao ovrhovoditelj?

Dana 15. 07. 2022. u 13:07, Ivana0407 je napisao:

javni bilježnik donosi rjesenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave bez da sam ih primila na kućnu adresu a niti ima bilježnik povratnicu sa mojim potpisom da sam zaprimili

Na temelju čeka je onda donio klauzulu pravomoćnosti?

Dana 15. 07. 2022. u 13:07, Ivana0407 je napisao:

također fina naplaćuje isto bez ugovora o cesiji.

Tko je dostavio ovršnu ispravu FINA-i i tko je u njoj naveden kao ovrhovoditelj?

Dana 15. 07. 2022. u 13:07, Ivana0407 je napisao:

Koje pravne radnje mogu poduzeti pred sudom jel mi skidaju sa plaće i naplaćuju se preko fine

Istovremeno se provode obje ovrhe?

I na što bi se točno žalili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija