Jump to content

Eos Matrix glavobolja


acer111

Preporučene objave

Dobro jutro. 

Imao sam dug prema PBZ-u. Eos Matrix je otkupio dug. Prvo se 1/4 plaće ovršavala u korist PBZ-a a onda u korist Eos-a. Sve sam pratio kroz sustav e blokade. Mislim na stanje duga. Da bi na zadnjoj plaći primjetio da se stanje duga nije smanjilo. Kontaktirao sam poslodavca i saznao da sad oni na zahtjev Eosa direktno uplaćuju njima tu moju 1/4 plaće. Gospođa u Fini preko telefona i je rekla da je to malo zeznuto za mene kao dužnika budući da se mogu pogubiti u spoznaji koliko sam još dužan i da kad otplatim dug da Eos mora Fini nešto dostaviti. Valjda  neki dokument da sam isplatio dug. Kontaktirao sam Eos i saznao da i imaju nekog virtualnog asistenta putem kojeg mogu saznati trenutno stanje duga. Tražio sam i da mi se objasni kako mogu dodatno uplatiti dio duga svaki mjesec. Dobio sam od djelatnice broj računa na koji mogu dodatno uplaćivati. Zanimaju me vaša iskustva. Na što da pripazim sa tim dodatnim uplatama? 

Je li netko bio u sličnoj situaciji? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , acer111 je napisao:

Kontaktirao sam poslodavca i saznao da sad oni na zahtjev Eosa direktno uplaćuju njima tu moju 1/4 plaće.

Što je poslodavcu dostavljeno od strane ovrhovoditelje, jer ne može samo tako ispunjavati "glazbene želje", po čemu točno postupa poslodavac?

prije 14 sati , acer111 je napisao:

Gospođa u Fini preko telefona i je rekla da je to malo zeznuto za mene kao dužnika budući da se mogu pogubiti u spoznaji koliko sam još dužan i da kad otplatim dug da Eos mora Fini nešto dostaviti. Valjda  neki dokument da sam isplatio dug.

Pribavite Očevidnik o postupanju FINA-e i dostavite poslodavcu, pa neka izvoli nastaviti sa otplatama točno tamo gdje je FINA-a stala. A od ovrhovoditelja tražite da povuče ovrhu sa FINA-e ili da ćete to zatražiti sudskim putem, ali na njihov teret.

prije 14 sati , acer111 je napisao:

Tražio sam i da mi se objasni kako mogu dodatno uplatiti dio duga svaki mjesec. Dobio sam od djelatnice broj računa na koji mogu dodatno uplaćivati.

Ovo nemojte ni slučajno raditi dok se prethodno navedeno ne uredi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaista ne znam što su oni mom poslodavcu dostavili. Strah me je samo ako ništa ne poduzmem i moja firma nakon nekog vremena prenese im moje novce da ne ostane dugovanje i na fini za tu istu ovršnu ispravu... 

Ako ja sam uplatim novac na svoj nezaštićeni račun i fina to uzme hoće li fina taj novac proalijwditi Eos - u? Je li tako bolje dodatno uplaćivati novac? Da fina proalijwđuje nwgo ono što su mi oni rekli da im uplaćujwm na njihov račun... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, acer111 je napisao:

Zaista ne znam što su oni mom poslodavcu dostavili. Strah me je samo ako ništa ne poduzmem i moja firma nakon nekog vremena prenese im moje novce da ne ostane dugovanje i na fini za tu istu ovršnu ispravu... 

Ostati će dugovanje jer FINA-a nema uvid u uplate poslodavca.

prije 20 minuta, acer111 je napisao:

Ako ja sam uplatim novac na svoj nezaštićeni račun i fina to uzme hoće li fina taj novac proalijwditi Eos - u?

Hoće, ali neće redom s kojim bi trebala zatvarati to dugovanje s obzirom da se naplaćuje i preko poslodavca. Napraviti ćete si samo štetu.

prije 21 minuta, acer111 je napisao:

Je li tako bolje dodatno uplaćivati novac? Da fina proalijwđuje nwgo ono što su mi oni rekli da im uplaćujwm na njihov račun..

Ne, oboje je jednako loše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Ostati će dugovanje jer FINA-a nema uvid u uplate poslodavca.

Hoće, ali neće redom s kojim bi trebala zatvarati to dugovanje s obzirom da se naplaćuje i preko poslodavca. Napraviti ćete si samo štetu.

Ne, oboje je jednako loše.

Zašto mislite da je loše po mene da uplaćujem eosu na njihov račun dodatno koliko mogu? Zar se ne bih tako prije riješio tog duga? 

Kad otplatim eoau kako će nestati dug na fini? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , acer111 je napisao:

Zašto mislite da je loše po mene da uplaćujem eosu na njihov račun dodatno koliko mogu? Zar se ne bih tako prije riješio tog duga?

Zato što se dug otplaćuje sukladno čl. 172. Zakona o obveznim odnosima, a ako se bude otplaćivao sa više strana, tko će voditi računa o urednoj primjeni ovog članka tj. da dug ne pretplatite.

prije 11 sati , acer111 je napisao:

Kad otplatim eoau kako će nestati dug na fini? 

Nikako, jer za FINA-u dug i dalje postoji i tako sve dok ovrhovoditelj ne pošalje FINA-i da povlači ovrhu, jer je dug namiren u cijelosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Dana 24. 07. 2022. u 12:03, Borbena7 je napisao:

Zato što se dug otplaćuje sukladno čl. 172. Zakona o obveznim odnosima, a ako se bude otplaćivao sa više strana, tko će voditi računa o urednoj primjeni ovog članka tj. da dug ne pretplatite.

Nikako, jer za FINA-u dug i dalje postoji i tako sve dok ovrhovoditelj ne pošalje FINA-i da povlači ovrhu, jer je dug namiren u cijelosti.

Borbena ostalo mi je još nekih 850 eura za otplatiti. Moj poslodavac im uplaćuje svaki mjesec oko 140 e. 

Već mi to sve ide na živce. Kako da ranije to otplatim? 

Da kažem poslodavcu da im olati to sve sa moje plaće? 

Što mi savjetujete? 

Sam da uplatim na njihov račun? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , acer111 je napisao:

Da kažem poslodavcu da im olati to sve sa moje plaće?

Svejedno on ne smije to napraviti.

prije 8 sati , acer111 je napisao:

Sam da uplatim na njihov račun? 

Uplatite na račun na koji uplaćuje poslodavac, te neka ih poslodavca pisanim putem zatraži očitovanje, da li je dug namitren u cijelosti s obzirom da ste mu dostavili potvrdu o uplati preostalog duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija