Jump to content

Pravo na naknadu sa burze


Harriet89

Preporučene objave

Pozdrav. 4 mjeseca sam u radnom odnosu na neodređeno (probni rok je još dva mjeseca) kod poslodavca, ali zbog naglog smanjenja posla i zbog poprilično loše procjene rukovodstva postoji velika mogućnost za poslovno uvjetovani otkaz. Prije ovog poslodavca sam radila više od 4 godine bez prekida. Da li bih u tom slučaju ako bi mi ugovor raskinuli temeljem poslovno uvjetovanog otkaza imala pravo na naknadu sa burze? Napominjem da sam 4 mjeseca kod ovog poslodavca, ugovor je potpisan na neodređeno, ali je i probni rok još dva mjeseca. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, ostvarivali bi pravo na novčanu naknadu za nezaposlene.

Hvala na odgovoru. Nezgodna situacija, jer sam napustila odličan posao i misleći da idem na još bolji, pogrešno procijenila (skupa sa novim poslodavcem) situaciju. Što je tu je. 

 

Još jedno pitanje, ako znate. S obzirom da mora pisati otkazni rok na samom otkazu (koji je 7 dana tijekom probnog perioda) da li će to praviti problem kod podnošenja zahtjeva, jer će biti očigledno da je prestanak rada bio na probnom roku, iako je poslovno uvjetovan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Harriet89 je napisao:

S obzirom da mora pisati otkazni rok na samom otkazu (koji je 7 dana tijekom probnog perioda) da li će to praviti problem kod podnošenja zahtjeva, jer će biti očigledno da je prestanak rada bio na probnom roku, iako je poslovno uvjetovan?

Ne, ova činjenica ne umanjuje Vaše pravo na naknadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija