Jump to content

Poslodavac daje otkaz bez najave


mvarg11

Preporučene objave

Radim u velikoj firmi 7 mj. U kojoj je upravo 80 ludi dobilo otkaz( moja teorija je rast minimalca) ja sam jedan od njih(NAPOMENA: 21. mi ne istekao ugovor(petak) nije mi urucio otkaz vec mi nije produzio ugovor).Jucer u petak u 2:55 do mene je osobno dosao direktor i rekao mi da je situacija u firmi takva da 80 ljudi moraju maknuti iz firme te da sam ja jedan od njih, u pon ce mi doci odjava na adresu te da s njom idem na hzzo prijaviti se. Moje pitanje glasi: Dali je to smjeo napraviti bez najave? Takoder, zanima me imam li kakvo pravo na neku vrstu naknade obzirom na to da imam zenu i malo djete koje ce biti gladno? neku vrstu potpore neku novcanu naknadu, bilo sto dok se ne snadem obzirom na to da je u ovoj zupaniji vrlo tesko naci posao. 

 

Takoder mi nije bilo isplaceno otprilike 20% prekovremenih sati. Zalio sam se kadrovskoj sluzbi gdje mi je odbijen zahtjev. Dnevnice mi nisu bile placene onoliko koliko su trebale jer sam montirao. Nakon 4 mjeseca dobio sam ugovor na mjesec dana(koliko se razumijem to se ne smije)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 10. 2022. u 15:23, mvarg11 je napisao:

Dali je to smjeo napraviti bez najave?

Da, jer niste dobili otkaz već Vam je istekao ugovor o radu.

Dana 22. 10. 2022. u 15:23, mvarg11 je napisao:

Takoder, zanima me imam li kakvo pravo na neku vrstu naknade obzirom na to da imam zenu i malo djete koje ce biti gladno?

Ovisi, da li ste u trenutku prestanka radnog odnosa imali najmanje 9 mjeseci rada u posljednja 24 mjeseca?

Dana 22. 10. 2022. u 15:23, mvarg11 je napisao:

Takoder mi nije bilo isplaceno otprilike 20% prekovremenih sati. Zalio sam se kadrovskoj sluzbi gdje mi je odbijen zahtjev

Kada ste zaprimili tu odluku i kako je obrazložena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija