Jump to content

Ministarstvo svoju grešku želi naplatiti na nasljedniku


theodora

Preporučene objave

Molila bih vas za savjet što učiniti. Jedno ministarstvo je mojoj pok. majci isplaćivalo skoro 2 godine malo veću osobnu invalidninu i sada nakon njene smrti  grešku neke službenice žele naplatiti na meni. Radi se o tome da ja tu invalidninu nisam niti vidjela, trošila, niti znala koliko iznosi, a majci su to isplaćivali na njen račun legitimno, bila je bolesna i stara i valjda je mislila da je to povišica. Ne bih htjela ispaštati zbog tuđe greške, a oni govore da je to "greška sustava" i žele se od mene naplatiti umjesto da u svojim redovima poslože i otkriju čija je to greška (najvjerojatnije i znaju). Što mi je činiti, užasno se osjećam, živim od male plaće i nemam volju plaćati i ispaštati zbog nečega  jer nisam ništa skrivila, niti ja, niti pokojna majka.

Hvala vam unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Od kada su točno te isplate? Tko je pravomoćno proglašen majčinim nasljednikom? Da li je naslijeđena imovina veća od njihovog potraživanja? I da li je bilo još kakvih dugova iza majčine smrti?

to nisu dugovi već greška ministarstva, dug bi bio da je ona podigla kredit i nije ga otplatila ili da je dužna tj. imala minuse na karticama. Ja sam pitala da li sam dužna ispraviti tuđu grešku tj. otplatiti nešto što je ona dobivala na svoj račun legalnim putem?  Isplate su unazad skoro 2 godine, sve do 8. mj. Nisu nju ništa obavještavali, već mene danas telefonom, a dobiti ću uskoro i pismeno. Ja sam nasljednik, kuću sam naslijedila  i vrijedi više od njihovog potraživanja

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, theodora je napisao:

to nisu dugovi već greška ministarstva, dug bi bio da je ona podigla kredit i nije ga otplatila ili da je dužna tj. imala minuse na karticama.

To Vi tako mislite.

prije 2 minuta, theodora je napisao:

Ja sam pitala da li sam dužna ispraviti tuđu grešku

A ja sam Vam postavila hrpu pitanja da bi Vam mogla dati točan odgovor, a ne iz zabave ili dosade.

prije 3 minuta, theodora je napisao:

otplatiti nešto što je ona dobivala na svoj račun legalnim putem? 

Radi se o nepripadajućim sredstvima.

prije 3 minuta, theodora je napisao:

Nisu nju ništa obavještavali, već mene danas telefonom, a dobiti ću uskoro i pismeno.

Čekajte onda službeno, pisano obrazloženje.

prije 3 minuta, theodora je napisao:

Ja sam nasljednik, kuću sam naslijedila  i vrijedi više od njihovog potraživanja

OK, zato od Vas i potražuju, očito su se informirali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija