Jump to content

EOS Matrix poziv na uplatu


Marušić5

Preporučene objave

Pozdrav,

dobila sam poziv na uplatu od EOS Matrix d.o o. Piše da su otkupili moj dug od T-com-a, dugujem 11.000 kn, glavnica cca 6.300 kn, troškovu 2200.00 kn kamata 2.500 kn. Pozivaju me da u 15 dana platim ili im se obratim radi dogovora otplate.

Ako ne podmirim, imaju mogućnost naplatiti ovrhom na pokretninama itd.

To je neki stariji dug. Ne znam trebam li im se javiti i pozvati se na zastaru ili ih ignorirati?

Molim Vas savjet

uređeno: od Marušić5
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete im se javiti, ako ste spremni za dogovor o načinu otplate i ako ste sigurni da nije nastupila zastara. A inače na samu zastaru se možete pozvati kada Vas ovrše. Kojeg datuma je rješenje o ovrsi za taj dug postalo pravomoćno i ovršno? Pitam, jer se od tada računa zastarni rok, ukoliko u međuvremenu nije prekinut, jer tada i dalje nakon prekida teče, ali se rok od 10. godina računa iz početka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Možete im se javiti, ako ste spremni za dogovor o načinu otplate i ako ste sigurni da nije nastupila zastara. A inače na samu zastaru se možete pozvati kada Vas ovrše. Kojeg datuma je rješenje o ovrsi za taj dug postalo pravomoćno i ovršno? Pitam, jer se od tada računa zastarni rok, ukoliko u međuvremenu nije prekinut, jer tada i dalje nakon prekida teče, ali se rok od 10. godina računa iz početka.

Hvala, taj podatak za zastaru ne znam. Kako bih mogla saznati? Njima zastara ništa ne znači?

Ako im se ne javim oni bi meni mogli poslati rješenje o ovrsi? Daju li mi onda neki rok za plaćanje? Pošto na sebi nemam nikakve nekretnine, a auto je na suprugu, mogu li tu imati kakva potraživanja? 

uređeno: od Marušić5
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Marušić5 je napisao:

Hvala, taj podatak za zastaru ne znam. Kako bih mogla saznati? Njima zastara ništa ne znači?

Trebali bi znati da li ste ikada bili ovršeni? Zatim poslovni broj te ovrhe? Itd.

Sud ne pazi na zastaru po službenoj dužnosti već samo po prigovoru.

prije 3 sati , Marušić5 je napisao:

Ako im se ne javim oni bi meni mogli poslati rješenje o ovrsi? Daju li mi onda neki rok za plaćanje?

Pitanje je da li već raspolažu sa ovršnom ispravom.

 

prije 3 sati , Marušić5 je napisao:

Pošto na sebi nemam nikakve nekretnine, a auto je na suprugu, mogu li tu imati kakva potraživanja? 

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Marušić5 je napisao:

Ako im se javim mail-om i pitam da mi daju sve podatke o dugovanju, hoće li time smatrati da priznajem dug?

Hoće, a oni Vam nisu dužni baš ništa dostaviti ili odgovoriti.

prije 13 sati , Marušić5 je napisao:

Moram još razmotriti bih li se dogovorala s njima ili da čekam rješenje i idem na zastaru.

Ovdje rješenje očito već postoji kada oni spominju nastale troškove. Od kada je taj ovršni postupka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Marušić5 je napisao:

Piše da im se javim u roku 15 dana, drže li se toga striktno i  ako se dogovorim za uplatu njima, mogu li se nekako nagoditi da smanje iznos?

Uglavnom da, prije nego pokrenu ovrhu. Možete se pokušati nagoditi, ali sve je to jako upitno kada nemate baš nikakvih informacija o svome dugovanju. 

prije 1 sat , Marušić5 je napisao:

Ako ih ne zovem, hoću li po ovrsi dobiti još neki rok za uplatu?

Nećete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija