Jump to content

Kome pripadaju tzv Sudski troškovi?


L5ca

Preporučene objave

Ako sam stranka u sudskom postupku koji je riješen u moju korist, da li je zaista uobičajena praksa da sudske troškove uzima odvjetnica koja me je zastupala u navedenom postupku? Odvjetnica kaže da je takva uobičajena praksa, bez obzira na iznos, a radi se o više desetaka tisuća kuna… Treba naravno i napomeniti da sam odvjetnici uredno isplaćivao nagrade za svaki dopis kojeg je napravila, za izlaske na ročišta, za podneske itd; još imam i većinu potvrda o tim uplatama. Kakva je to “uobičajena praksa”?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam odvjetnicu dobro shvatio, to bi trebali biti troškovi parničenja, bio je i vještak, bilo je nekoliko podnesaka, mislim da su tu i troškovi za odvjetnicu; dakle sve sam to prethodno bio platio i, rečeno mojim laičkim jezikom, suprotna strana meni to treba nadoknaditi. A što službeno piše u presudi suda, vidjeti ću za koji dan kad mi bude dostavljena. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate li Ugovor o zastupanju s odvjetnicom? Što piše u njemu?
 

Ovdje ovisi i o vrsti spora, naime postoji naknada troškova i nagrada za uspješno odrađen posao. (Npr. naknada štete se može dogovoriti da parnični trošak plati odvjetniku druga strana, a Vi mu date određeni dogovoreni postotak kao 'nagradu' - to je u potpunosti zakonito. Trošak vještačenja ide onome tko je platio vještačenje - ako ste Vi, vraća se Vama iznos, ako je odvjetnik onda je to njegov iznos). 

 

prije 21 minuta, L5ca je napisao:

A što službeno piše u presudi suda, vidjeti ću za koji dan kad mi bude dostavljena. 

U presudi će pisati da se nalaže tuženiku naknaditi tužitelju parnični trošak. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 15. 11. 2022. u 11:22, Bonaparte je napisao:

Imate li Ugovor o zastupanju s odvjetnicom? Što piše u njemu?
 

Ovdje ovisi i o vrsti spora, naime postoji naknada troškova i nagrada za uspješno odrađen posao. (Npr. naknada štete se može dogovoriti da parnični trošak plati odvjetniku druga strana, a Vi mu date određeni dogovoreni postotak kao 'nagradu' - to je u potpunosti zakonito. Trošak vještačenja ide onome tko je platio vještačenje - ako ste Vi, vraća se Vama iznos, ako je odvjetnik onda je to njegov iznos). 

 

U presudi će pisati da se nalaže tuženiku naknaditi tužitelju parnični trošak. 

Hvala na komentaru. Zaboravih odgovoriti: Ugovor je tiskanica iz papirnice… ne piše ništa što već nije ponudjeno u tiskanici. Zastupa me u parničnom postupku i to je to, nema spomena o nikakvim nagradama, novcima ni slično. Sve odvjetničke i druge troškove plačam de facto odmah.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija