Jump to content

Bracna stecevina


king33

Preporučene objave

Razveo sam se sa suprugom jako davno a u braku smo stekli obiteljsku kucu koja glasi na nju. Ona je imala mogucnost za podizanje kredita i kucu smo vecinski kupili od tog kredita. Kuca nije bila useljiva te sve druge investicije za uredjenje kuce snosio sam ja i obavio vecinu radova. Nikada se nisam uknjizio na kucu posto sam smatrao da ako smo kucu stekli zajedno u braku, jednaki smo suvlasnici. Prilikom razvoda ona je kucu svojatala i zeljela je prodati za mizerne novce. Na sudu su je upozorili kako ona nije jedini vlasnik i ne moze ju svojatati kao njeno vlasnistvo. Kasnije smo uspjeli usaglasiti se i uspjeli nekako se i pomiriti. Ali sada je ponovo sve puklo i ona opet svojata kucu. Zanima me! Kako najjednostavnije mogu da zaustavim prodaju kuce bez moje suglasnosti. Ako se idem uknjiziti znam da moram ici tuzbom. Postoji li neki nacin da izbjegnem sudove i stresove koje ne zelim ponovo prozivljavati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Ne, sudski ili sporazumno, treće opcije nema. Ovdje bi išla tužba radi diobe bračne stečevine, te zabilježba spora u zk.

Dali tu trebam odvjetnika? Dali ona sada moze prodati kucu a da se mene ni ne pita i da to pokusa uciniti...kako mogu sprijeciti? Ja bi nju mogao isplatiti za godinu i pol...ali je problem sto onda ona nece zeljeti meni prodati. Dali bi morala pristati na isplatu ako je kuca stavljena vec na prodaju sa određenom cijenom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, king33 je napisao:

Dali tu trebam odvjetnika?

Da.

prije 12 minuta, king33 je napisao:

Dali ona sada moze prodati kucu a da se mene ni ne pita i da to pokusa uciniti...

Da.

prije 12 minuta, king33 je napisao:

kako mogu sprijeciti?

Dobili ste odgovor, tužbom i zabilježbom spora u zk.

prije 13 minuta, king33 je napisao:

Ja bi nju mogao isplatiti za godinu i pol...ali je problem sto onda ona nece zeljeti meni prodati.

Ne možete je prisiliti na to.

prije 14 minuta, king33 je napisao:

Dali bi morala pristati na isplatu ako je kuca stavljena vec na prodaju sa određenom cijenom?

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija