Jump to content

prodaja udjela u d.o.o.-u


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav, da li se može prodati udio u d.O.o.-u u kojem sam 50% član uprave-direktor u svemu, znači uprava ima 2 člana koja zastupaju društvo pojedinačno i samostalno svaki je dao 50% tem.kapitala.

Budući da je firma dužna poreznoj upravi pdv i da nisam više u dobrim odnosima sa drugim osnivačem da li se tako mogu riješiti duga tj. briga bezbolno.

Suosnivač je vodio poslovanje a ja sam samo bio na papiru te je firma bila na mojoj adresi pa budući da će vjerovatno slijediti ovrhe(makar se nema što uzeti od firme) prenio bih na drugu osobu svojih 50% te adresu(sjedište) firme i time rjesio problem jer za sud stvarno nemam ni novaca ni vremena.

 

Da li je to uopće moguće tako??

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

da, ali kako novi zoo kaže (čl. 102): osoba, na koju prijeđe na temelju ugovora neka imovinska cjelina pojedinca ili pravne osobe, ili dio te cjeline, odgovara za dugove koji se odnose na tu cjelinu PORED DOTADAŠNJEG IMATELJA i solidarno s njim, ali samo do vrijednosti njezine aktive.

 

Ako sam dobro shvatio, to bi značilo da se prijenosom ne oslobađate dugova, samo dodajete joše jednog dužnika u priču

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija