Jump to content

lazna optuzba


anonimno

Preporučene objave

Prijetio sam se u sali prijateljici da cu je prijaviti drzavnom odvjetnistvu. Bio sam pijan i smijao se, ali je ona ozbiljno shvatila, pa kad sam to saznao nazvao sam je i ispricao se i rekao da uopce nemam takvu namjeru.

 

Proslo je neko vrijeme, a nju je doista netko prijavio da je pocinila neko kazneno djelo. Ona je sad mene optuzila da sam nagovorio tu osobu da ju lazno prijavi. Rekao sam joj nek sad prijavi ona mene, jer cu onda imati priliku dokazati da to nisam napravo, ali ona je rekla da nece. Pritom svima i gdje god stigne prica da sam ju ja lazno prijavio.

 

Mogu li i kako pravno odgovarati zbog toga, odnosno moze li me se osuditi samo zato sto sam kroz salu prijetio ranije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U policiji znaju tko je podnio prijavu, ako ima osnove za postupanje po njoj policija će provesti izvide i vidjeti da li se doista radi o počinjenom kaznenom djelu od strane prijavljene osobe (vaše prijateljice). Ako se dođe do saznanja da je prijava lažna, radit će se obrada nad podnositeljem prijave i utvrđivati motivi, razlozi i sl.

Druga je stvar ako je podnositelj prijave bio anoniman...

 

za ono izrečeno u šali i pod djelovanjem alkohola...uz naknadnu ispriku za takvo ponašanje...teško dokazati da ste mislili ozbiljno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

A što napraviti kada je prijava anonimna ?

 

Kako navesti nekoga da krene tragom anonimne prijave koja je bila lažna ? Jeli to moguće ?

 

Ili pkrenuti tužbu protiv države za lažnu prijavu kaznenog dijela i pretrpljene duševne boli ?

Xsara je napisao:

U policiji znaju tko je podnio prijavu, ako ima osnove za postupanje po njoj policija će provesti izvide i vidjeti da li se doista radi o počinjenom kaznenom djelu od strane prijavljene osobe (vaše prijateljice). Ako se dođe do saznanja da je prijava lažna, radit će se obrada nad podnositeljem prijave i utvrđivati motivi, razlozi i sl.

Druga je stvar ako je podnositelj prijave bio anoniman...

 

za ono izrečeno u šali i pod djelovanjem alkohola...uz naknadnu ispriku za takvo ponašanje...teško dokazati da ste mislili ozbiljno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po anonimnim prijavama se uvijek mora postupiti kao i po onim u kojima je prijavitelj poznata osoba. Ipak u praksi se nešto ozbiljnije postupa s onima gdje je prijavitelj poznata osoba.

 

Ukoliko se utvrdi da je anonimna prijava lažna (a teško ćete utvrditi to ako ne znate tko je prijavio) onda vam jedino preostaje nada da se otkrije prijavitelj.

 

Za anonimne prijave ne možete tužiti državu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija