Jump to content

Povreda obveza iz radnog odnosa


anonimno

Preporučene objave

Postovanje,

Zanima me vase misljenje o dolje navedenom dokumentu koji mi je poslodavac dao da potpisem. Naime radi se da u trazenom roku nisam dostavio

svoj zivotopis. Kakve su posljedice za mene ako taj zapisnik potpisem, i je li ga uopce trebam potpisivati? Ukoliko ga odbiejm potpisati, imam li neke pravne posljedice?

 

Hvala na pomoci

 

 

"

ZAPISNIK O POVREDI OBVEZA IZ RADNOG ODNOSA

Rukovoditelj: .....

Organizacijska jedinica: .....

Radnik: ....

Poslovi koje obavlja radnik: razvoj software-a

Počinjena povreda: neopravdano i neosnovano odbijanje naloga neposrednog

rukovoditelja neizvrsavanjem nalozenog zadatka

Kvalifikacija povrede (laksa ili teza): teza

Radnik upozoren (pismeno ili usmeno): da, pismeno

Datum upozorenja: 05.03.2007.

Datum pocinjene povrede: veljaca 2007

Svjedoci (ako ih ima): prazno

Kratak opis povrede i dogadaja:

Neposredni rukovoditelj radnika zatrazio je dostavu odredenih podataka vezano uz

radni odjel i zadao krajnji rok za dostavu istih. Radnik Ime Prezime nije

prema uputi voditelja niti je u zadanom roku dostavio trazene podatke"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne trebate i nemojte to potpisati.

Ako poslodavac tvrdi da ste povrijedili obveze iz radnog odnosa dužan Vas je pisanim putem upozoriti da ste prekršili iste i ukazati Vam da postoji mogućnost otkaza ugovora o radu, odnosno druge, općim aktima poslodavca, propisane sankcije.

Dužan Vas je povodom toga i saslušati - omogućiti Vam da iznesete svoju "obranu" - kako biste mu razjasnili zbog čega niste postupili kako je od Vas traženo.

Ovo je, u stvari, pokušaj da Vas se navede da sami, "ničim izazvani", priznate tešku povredu ugovora o radu - a za takve se obično daje otkaz ugovora o radu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru

 

Ucinit cu kako ste savjetovali jer ne vidim razloga za ovakav postupak prema meni od strane poslodavca.

Inace u ovoj sam se situaciji nasao od kada je projekt na kojem radim zapao u krizu zbog lose organizacije i nedovoljnih resursa. Jedan covjek je na slican nacin vec dobio otkaz, dok je drugi pod pritiskom dao otkaz.

Ja osobno imam preko 130 sati prekovremenih koje ne mogu dobiti na naplatu niti kao slobodne dane.

Zadnje vrijeme izlozem sam prijetnjama otkazom i pritiscima da ga sam dam, ali drzim da sam svoj posao odradio maksimalno korektno i spreman sam svoj stav braniti na sudu. Pritisci na mene proizlaze iz toga sto moji nadredeni ne zele preuzeti odgovornost za stanje, nego zele mojim otkazom (i otkazima drugima) prokazati mene kao krivca za probleme, iako sam najnize u hijerarhiji i ne donosim odluke.

 

Ukratko, radim u konstantnoj atmosferi mobbing-a, i ne znam kako iz postojece situacije izaci.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

http://www.mobbing.hr/

 

Naziv Udruge je : Udruga za pomoć i edukaciju žrtava mobbinga

Skraćeni naziv Udruge je Udruga mobbing.

Sjedište udruge je : Vince 7, Zagreb

Kontakt mail: udrugamobbing@net.hr

adresa ureda Domobranska 4, Zagreb

broj telefona 01/ 39 07 300, 01/39 07 301

Predsjednica: Jadranka Apostolovski

 

 

nazovi ih ugovori sastanak i oni ce ti dati besplatne prevne savjete i na koji nacin ti sam mozes iskoristit svoju situaciju... SRETNO sa gnjidama od poslodavaca!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija