Jump to content

Kako obustaviti postupak ocjene radne sposobnosti


victus2023

Preporučene objave

Prije godinu dana upucena sam na ocjenu radne sposobnosti zbog duljeg bolovanja u ocekivanju operacije kuka.U medjuvremenu sam prekinula sporazumno radni odnos i podnijela zahtjev za prijevremenu mirovinu.Pozvana sam nakon 9 mjeseci sada kad vise nisam u radnom odnosu na vjestacenje u Zosi.Kako da trazim obustavu postupka jer je nepotreban.U nadi sto vise odgovora poznavatelja radnog prava zahvaljujem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

poslodavac Vas šalje na procjenu zdravstvene sposobnosti/izvanredni liječnički pregled na medicinu rada.

Koliko sam upoznat utvrđivanje  radne sposobnosti, odnosno ocjena radne sposobnosti ide na prijedlog Vašeg primarnog liječnika ako utvrdi da je Vaše zdravstveno stanje takvo da je potrebno vještačenje.

Na Vašem mjestu bi se obratio svom odabranom liječniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , NickPraskaton je napisao:

Poštovana,

poslodavac Vas šalje na procjenu zdravstvene sposobnosti/izvanredni liječnički pregled na medicinu rada.

Koliko sam upoznat utvrđivanje  radne sposobnosti, odnosno ocjena radne sposobnosti ide na prijedlog Vašeg primarnog liječnika ako utvrdi da je Vaše zdravstveno stanje takvo da je potrebno vještačenje.

Na Vašem mjestu bi se obratio svom odabranom liječniku.

Zahvaljujem na odgovoru liječnica ne zna za takvu situaciju, ona smatra da sam ja u penziji.U medjuvremenu sam dakle pozvana na vještačenje radne sposobnosti što je dodatno nepotrebno maltretiranje i liječnica je rekla da necu dobiti invalidsku penziju.Imam sve uvjete za prijevremenu penziju kako traziti obustavu postupka vještačenja.Zahtjev za prijevremenu mirovinu stoji u medjuvremenu sam bez prihoda.Molim i dalje pomoc!!!Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste neprekidno bili 12 i više mjececi na bolovanju radi iste dijagnoze tada Vas je liječnik prema službenoj dužnosti morao uputiti na vještačenje. Vještačenje se obavlja samo na Vaš zahtjev ili zahtjev liječnika opće prakse, s obzirom na rečeno Vašoj liječnici mora biti poznato zašto idete na vještačenje. Ako je razlog da ste bili duže od 12. mjeseci na bolovanju mislim da ne postoji način za prekidom procedure. 

Postupak svakako nema veze sa Vašim bivšim poslodavcem. 

To je jedna od zakonski propisanih procedura kojom se HZZO brani od toga da netko bude godinama na bolovanju na njihov teret, stoga Vas šalju na vještačenje da vide da li ste sposobni za rad ili niste.

uređeno: od NickPraskaton
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru dakle bila sam na bolovanju 12 mjeseci i nakon upucivanja na vještačenje 9 mjeseci kasnije pozvana sam na vještacenje.Nepotrebno je vjestaciti radnu sposobnost,a invalidsku mirovinu ne zelim.Podnijela sam zahtjev za prijevremenu mirovinu nema me razloga više hzzo kontrolirati ne trazim nista od njih.Sta ukoliko ne dodjem na vjestacenje da li ide negativno rješenje.Zahvaljujem na svim savjetima unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Specifično je to što više niste niti na bolovanju niti u radnom odnosu niti koristite neka prava, u protivnom ista bi Vam mogla biti uskraćena. Samim tim ne vidim da bi se prekršajne odredbe odnosile na Vas. Ako se ne odazovete, u roku od 45 dana dobit će te novi poziv i termin. Mislim da Vam je najbolje nazvati centar za vještačenje i HZZO, objasnite situaciju i saslušajte što će Vam reći. Ipak, možda Vam je najbrži i najsigurniji put odazvati se, dobiti negativnu ocjenu i sa mirom otići u mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija