Jump to content

MUP-preskakanje zvanja


mup12345

Preporučene objave

Puno pozdrava svima, molim vas za objasnjenje vezano za napredovanje u zvanju, ako vec imam zavrsen fakultet. 
2018. god. sam zavrsila fakultet (preddiplomski+diplomski) poslije kojeg sam kratko radila u struci nevezanoj za MUP, a onda otisla na akademiju koju sam zavrsila 2021. te pocela raditi na mjestu policijskog sluzbenika SSS. Uspjesno sam zavrsila vjezbenicki te polozila drzavni ispit, a potom dobila informaciju kako trebam sacekati 5 godina na ovom radnom mjestu i tek onda mogu prijaviti za zvanje inspektora. I tako stoji u Uredbi o policijskim zvanjima cl.10 st.3. 
Medutim, posljednjih par dana se razvila prica da sam ja vec mogla prijaviti polaganje za inspektora jer sam u MUP usla sa vec zavrsenim fakultetom pa ne trebam toliko cekati referirajuci se na istu Uredbu cl.10 st.1.
Molim vas za vase misljenje i pomoc.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, nisam previše stručan za ovu tematiku no uvidom u Uredbu o policijskim zvanjima (NN 7/2022) smatram da sukladno čl. 10. , st.1. navedene Uredbe imate pravo na zvanje policijskog inspektora pošto ste u policiju primljena s fakultetom. Citiram: "

Članak 10.

(1) Osoba primljena u policiju sa završenim preddiplomskim i diplomskim sveučilišnim studijem ili integriranim preddiplomskim i diplomskim sveučilišnim studijem ili specijalističkim diplomskim stručnim studijem ili visokom stručnom spremom (VII/I) sukladno propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, stječe policijsko zvanje policijski inspektor nakon uspješno završenog vježbeničkog staža ili probnog rada, položenog državnog stručnog ispita i ispita za policijsko zvanje."

Čl. 10. , st. 3. primjenjuje se na osobe koje su nakon primanja u policiju završile studij. Istoga sam mišljenja kao i Vi no savjetujem konzultaciju s kadrovskom službom PU (Služba za pravne poslove i ljudske potencijale) ili Upravom za ljudske potencijale 01 6122 030 .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Vježbenik200 je napisao:

Pozdrav, nisam previše stručan za ovu tematiku no uvidom u Uredbu o policijskim zvanjima (NN 7/2022) smatram da sukladno čl. 10. , st.1. navedene Uredbe imate pravo na zvanje policijskog inspektora pošto ste u policiju primljena s fakultetom. Citiram: "

Članak 10.

(1) Osoba primljena u policiju sa završenim preddiplomskim i diplomskim sveučilišnim studijem ili integriranim preddiplomskim i diplomskim sveučilišnim studijem ili specijalističkim diplomskim stručnim studijem ili visokom stručnom spremom (VII/I) sukladno propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, stječe policijsko zvanje policijski inspektor nakon uspješno završenog vježbeničkog staža ili probnog rada, položenog državnog stručnog ispita i ispita za policijsko zvanje."

Čl. 10. , st. 3. primjenjuje se na osobe koje su nakon primanja u policiju završile studij. Istoga sam mišljenja kao i Vi no savjetujem konzultaciju s kadrovskom službom PU (Služba za pravne poslove i ljudske potencijale) ili Upravom za ljudske potencijale 01 6122 030 .

Hvala na odgovoru :)

Kontaktirala sam kadrovsku pa cekam  odgovor.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija