Jump to content

Optuznica za kazneno djelo laznog prijavljivanja


buba08

Preporučene objave

Pozdrav,protiv mene je DO podignulo optuznicu kaznenog djela laznog prijavljivanja.Dobila poziv za raspravu.Prica je podosta dugacka uglavnom kriva nisam tj. moja prijava nije bila lazna ali DO smatra da je.Kako mi je sama pomisao suda vec poprilicno mucna i ne mogu niti normalno funkcionirati u privatnom zivotu znajuci sta cu sve morati prolaziti tamo razmisljam da "skratim si muke" jednostavno priznam da je tako.Zanima me sta u tom slucaju:

1.koja je kazna

2. da li me ako priznam "ostecenik" moze dalje tuziti i traziti novcanu odstetu 

Hvala unaprijed na odgovorima 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , buba08 je napisao:

Pozdrav,protiv mene je DO podignulo optuznicu kaznenog djela laznog prijavljivanja.Dobila poziv za raspravu.Prica je podosta dugacka uglavnom kriva nisam tj. moja prijava nije bila lazna ali DO smatra da je.Kako mi je sama pomisao suda vec poprilicno mucna i ne mogu niti normalno funkcionirati u privatnom zivotu znajuci sta cu sve morati prolaziti tamo razmisljam da "skratim si muke" jednostavno priznam da je tako.Zanima me sta u tom slucaju:

1.koja je kazna

2. da li me ako priznam "ostecenik" moze dalje tuziti i traziti novcanu odstetu 

Hvala unaprijed na odgovorima 

 

 

 

 

 

 

 

Kako mislite utvrdivati ce kako je doslo do toga i zasto?Vec su u optužnici naveli svoje misljenje da je djelo pocinjeno sa namjerom da uznemirim drugu stranu.Pisala sam odgovor na optuznicu medutim ista je potvrdena. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Optužnica je jedna stvar kaznenog procesa a rasprava pred sudom je druga.Bez obzira što je tužiteljstvo podignuli optužnicu i sud potvrdio na raspravi će se ponovo sve razjasniti i rastumačiti.Ako vam se ne da "branit" svoj postupak pred sudom. Recite na sudu priznajem djelo i neću iznositi obranu niti odgovarati na pitanja i stvar će bit brzo gotova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 06. 03. 2023. u 2:38, buba08 je napisao:

Pozdrav,protiv mene je DO podignulo optuznicu kaznenog djela laznog prijavljivanja.Dobila poziv za raspravu.Prica je podosta dugacka uglavnom kriva nisam tj. moja prijava nije bila lazna ali DO smatra da je.Kako mi je sama pomisao suda vec poprilicno mucna i ne mogu niti normalno funkcionirati u privatnom zivotu znajuci sta cu sve morati prolaziti tamo razmisljam da "skratim si muke" jednostavno priznam da je tako.Zanima me sta u tom slucaju:

1.koja je kazna

2. da li me ako priznam "ostecenik" moze dalje tuziti i traziti novcanu odstetu 

Hvala unaprijed na odgovorima 

 

 

 

 

 

 

 

za koje djelo ste optužili nekoga?

Već sad vas on može tužiti za odštetu, ne vjerojatno će pričekati da vi dobijete pravomoćnu presudu. tada on po privatnoj tužbi može pokrenuti postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija