Jump to content

Osiguranje uknjižbom založnog prava na nekretninu


nenad21

Preporučene objave

Molim vas pomoć. Zbog duga moje majke, nešto više od 200 eura za režije, sud je dopustio pokretanje postupka osiguranja novčane tražbine prisilnim zasnivanjem založnog prava predlagatelja osiguranja na njen stan. U rješenju također piše da će se naznačiti ovršivost tražbina radi čijeg osiguranja je uknjižba dopuštena i da to "ima učinak da ovrha na toj nekretnini smije provesti prema trećoj osobi, a koja je tu nekretninu kasnije stekla". Možete li mi molim vas reći što to znači? Je li to samo osiguranje da će morati platiti dug ili je već u opasnosti da ubrzo izgubi stan? Ja bih joj pomogao tako da to plati, iako mi nije jasno kako zbog tako malog duga mogu pokrenuti takav postupak. Možete li mi reći kako mogu zaustaviti taj postupak da joj se ne uknjiže na nekretninu? I je li ima veze što joj je to jedina nekretnina koja služi zadovoljenju osnovnih životnih potreba? Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija