Jump to content

Privatna tuzba zbog nanošenja tjelesne ozljede


ivangljivan

Preporučene objave

Dana 19.3. , susjed me počeo vrijeđati i prijetiti da ce mi strgat naocale, pa sam ja opsovao (ne njega) što je on shvatio kao uvredu, te me udario laktom u vilicu te dva puta odgurno. Naočale su u međuvremenu pale na pod.

Pozvao sam policiju, dao iskaz, ali mi je  rečeno da je to prekršajno djelo jer se radi o lakšom tjelesnoj ozljedi. Također je moguće da ću zbog uvreda također biti počinitelj.

Međutim,  čitajući 117 KZ ja imam pravo pokrenuti privatnu tužbu. Međutim tu bi mi trebala liječnička dokumentacija o zadobivenoj ozljedi. 

Od fizičkih ozljedi imam posjekotine na unutarnjoj lijevoj strani usta, gornjoj i donjoj. Inače ni psihički nisam dobro, još sam pod stresom jer mi se ovakve stvari nisu događale.

Moje pitanje je kojem bi ja liječniku trebao ići da se moje ozljede (bar tjelesne) dokumentiraju. Je li dovoljno ići kod obiteljskog liječnika ili moram ići na hitnu službu (ovo zadnje bi preferirao ne jer i sam znam kako je tamo stanje).

Ako imate kakvih drugih prijedloga i opcija, svakako Vas molim da ih uputite. Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija