Jump to content

pravo na isplatu godišnjeg odmora


anonimno

Preporučene objave

može li mi netko reći... ja sam u profesionalnoj brigadi HV .neradim već oko godinu dana od prošle mi je godine ostao godišnji odmor od 30radnih dana. trenutna situacija je takva da sam sa ljekarskog pregleda u Zagrebu dobio jedinicu.tako da mi ostaje mirovinska komisija pa onda u mirovinu kako mi kažu u vojarni po čl. 11...zanima me dali imam pravo na novčanu naknadu na neiskorišteni godišnji odmor i kome da se obratim ili je to pojela maca kao i većinu onih silnih obećanja iz ZELENOG I BIJELOG ugovora kad sam potpisao sa MORHom 1992 god. može mali savjet i odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

može li mi netko reći... ja sam u profesionalnoj brigadi HV .neradim već oko godinu dana od prošle mi je godine ostao godišnji odmor od 30radnih dana. trenutna situacija je takva da sam sa ljekarskog pregleda u Zagrebu dobio jedinicu.tako da mi ostaje mirovinska komisija pa onda u mirovinu kako mi kažu u vojarni po čl. 11...zanima me dali imam pravo na novčanu naknadu na neiskorišteni godišnji odmor i kome da se obratim ili je to pojela maca kao i većinu onih silnih obećanja iz ZELENOG I BIJELOG ugovora kad sam potpisao sa MORHom 1992 god. može mali savjet i odgovor

Članak 55. st. 1. Zakona o radu ("Prenošenje godišnjeg odmora u sljedeću kalendarsku godinu"):

"Godišnji odmor, odnosno prvi dio godišnjeg odmora koji je prekinut ili nije korišten u

kalendarskoj godini u kojoj je stečen, zbog bolesti ili rodiljnog dopusta, radnik ima pravo iskoristiti

do 30. lipnja iduće godine, pod uvjetom da je radio najmanje šest mjeseci u godini koja prethodi

godini u kojoj se vratio na rad."

Ukoliko ste na bolovanju (pretpostavljam, jer niste to izrijekom naveli) zbog oboljenja koje je posljedica sudjelovanja u DR, onda bi Vam HZZO već trebao isplaćivati naknadu plaće u iznosu 100% - naravno, ukoliko ste takav zahtjev podnijeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija