Jump to content

prekid placanja alimentacije


tom ford

Preporučene objave

pozdrav svima

 

Prije od prilike tri godine saznao sam da imam sina starog petnaest godina i to nakon primitka kaznene prijave u inozemstvu.Kaznena prijava odbacena,ja uredno tri godine placam ali me zanima slijedece?Danas je ta osoba punoljetna a kako ja nisam u kontaktu niti s tom osobom niti sa majkom kako da saznam koji je trenutno status te osobe?Radi li,skoluje li se itd.Da nastavim placati i cekati da se netko nekada javi Ili da poduzimam nesto i sto tocno?

 

hvala svima i srdacan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , tom ford je napisao:

Danas je ta osoba punoljetna a kako ja nisam u kontaktu niti s tom osobom niti sa majkom kako da saznam koji je trenutno status te osobe?

Sukladno Obiteljskom zakonu kao roditelj imate pravo od djeteta, nadležnih tijela i pravnih osoba tražiti, te dobiti informacije o obrazovanju, odnosno zasposlenju djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
prije 13 sati , tom ford je napisao:

Znaci,nisam u kontaktu niti s djetetom niti majkom.Kome se obratiti?

Dobili ste odgovor. Ne možete očekivati da će to netko obaviti za Vas.

Ako smatrate da više nema osnove za plaćanje alimentacije, tada Vam nitko ne brani da podnesete tužbu radi ukidanja ove obveze, ali ukoliko ne uspijete u sporu bit ćete dužni snositi teret svih troškova postupka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 05. 2023. u 11:52, Borbena7 je napisao:

Dobili ste odgovor. Ne možete očekivati da će to netko obaviti za Vas.

Ako smatrate da više nema osnove za plaćanje alimentacije, tada Vam nitko ne brani da podnesete tužbu radi ukidanja ove obveze, ali ukoliko ne uspijete u sporu bit ćete dužni snositi teret svih troškova postupka. 

shvatio

 

srdacan pozdrav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija