Jump to content

Radni staž mirovina


Josip971

Preporučene objave

Kao pripadnik HV-a (pričuva) u borbenom sektoru proveo sam 1396 dana te sam se razvojačio krajem 95-te godine, 96-te godine sam bio nezaposlen te sam kao branitelj dobivao naknadu sa zavoda za zapošljavanje. Početkom 1997 godine odnosno u drugom mjesecu iste godine zaposlio sam se u MUP-u. 

2019 godine sa navršenih 23 godine efektivnog staža odnosno 38 godina i nešto mjeseci mirovinskog staža odlazim u starosnu mirovinu. 

Pitanje :

           - dali ja za razdoblje za koje sam dobivao naknadu sa zavoda imam pravo da mi se to razdoblje prizna kao jednokratni radni staž pošto je članak u Zakonu o hrv. braniteljima napisan dvosmisleno 

            - dali sada, s obzirom na moj  status HRVI 20% (stalno) po osnovi PTSP-a a otišao sam  starosnu mirovinu imam pravo na neke dodatke odnosno koja imam prava? 

Bio sam kod pravnika u uredu branitelja u Rijeci kada sam dobio odbijenicu sa zahtjevom za priznavanje invalidske mirovine a na što mi je isti rekao da nemam nikakva prava osim na dionice, kao i osobnu invalidninu u iznosu od cca 14 eura. 

Slijedom navedenog molio bi Vas pomoć, informaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ukoliko nešto imate ponesite,ja sam imao riješenje od MORHa,uglavnom pozovite se na izmjene zakona u kojem stoji da se vrijeme provedeno na zavodu priznaje u jednostruki staž priznaje u radni staž i samim tim se može dobit novi izracun,treba im dva tri dana i naprave potvrde,ja sam tražio osobno preuzimanje zbog sporosti pošte,uzeo potpisao i odnio u Hzmo na šalter salu i predao uz potvrdu sa njihove str.. i onda čekanje na rješavanje. Jeste novi sa hrvi statusom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , yaris1990 je napisao:

na izmjene zakona u kojem stoji da se vrijeme provedeno na zavodu priznaje u jednostruki staž priznaje u radni staž

poz, evo čitam o čemu se tu radi, to čujem po prvi put, na koga i na koje se osobe to točno odnosi, može li članak zakona, NN, jer sam i sam proveo godinu dana na zavodu za zapošljavanje i primao naknadu nakon vojske,ali mi to nije u stažu nigdi navedeno, a nakon toga sam se zaposlio kao zaštitar, hvala na razjašnjenju, lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 13. 05. 2023. u 0:51, yaris1990 je napisao:

Ukoliko nešto imate ponesite,ja sam imao riješenje od MORHa,uglavnom pozovite se na izmjene zakona u kojem stoji da se vrijeme provedeno na zavodu priznaje u jednostruki staž priznaje u radni staž i samim tim se može dobit novi izracun,treba im dva tri dana i naprave potvrde,ja sam tražio osobno preuzimanje zbog sporosti pošte,uzeo potpisao i odnio u Hzmo na šalter salu i predao uz potvrdu sa njihove str.. i onda čekanje na rješavanje. Jeste novi sa hrvi statusom?

Hvala kolega! Da, novi sam sa statusom HRVI. 

Dana 13. 05. 2023. u 18:07, Dioklecijan je napisao:

poz, evo čitam o čemu se tu radi, to čujem po prvi put, na koga i na koje se osobe to točno odnosi, može li članak zakona, NN, jer sam i sam proveo godinu dana na zavodu za zapošljavanje i primao naknadu nakon vojske,ali mi to nije u stažu nigdi navedeno, a nakon toga sam se zaposlio kao zaštitar, hvala na razjašnjenju, lp

Kolega, mislim da je čl 50 ili 52. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija