Jump to content

Povlačenje tužbe za neplaćanje alimentacije/ovrhe


comon

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me koji je postupak da odustanem, povučem tužbu/ovrhu za neplaćanje alimentacije.

Otac djeteta je radno nesposoban, dug i kamate mu rastu, a ja kao majka ne želim da otac moga djeteta završi u zatvoru ili bolnici koliko god bio neodgovoran i/ili loš roditelj. Postoji veliki iznos duga plus daljnje mjesečne naplate plus kamate i želim obustaviti daljnja pretraživanja. Da li moram preko suda ili je dovoljno otići na Finu. I da li se dosadašnji dug mora isplatiti/ vratiti? 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , comon je napisao:

Zanima me koji je postupak da odustanem, povučem tužbu/ovrhu za neplaćanje alimentacije.

Jedno je tužba, a drugo je ovrha? Kakav točno postupak imate? Tko i kako ga je pokrenuo i u kojoj je fazi?

prije 12 sati , comon je napisao:

Otac djeteta je radno nesposoban,

Što Vam ovo točno znači? Postoji li kakav odluka koja ide u prilog ovoj tvrdnji? Od čega gospodin živi? Ima li kakve imovine? Ima li žive roditelje?...

prije 12 sati , comon je napisao:

dug i kamate mu rastu

To ne možete zaustaviti, jer ne duguje Vama već djetetu.

prije 12 sati , comon je napisao:

ja kao majka ne želim da otac moga djeteta završi u zatvoru ili bolnici koliko god bio neodgovoran i/ili loš roditelj.

Zašto bi završio u zatvoru ili bolnici zbog duga na ime alimentacije?

prije 12 sati , comon je napisao:

Postoji veliki iznos duga plus daljnje mjesečne naplate plus kamate i želim obustaviti daljnja pretraživanja

Nemate nikakve šanse za odricanje od prava na alimentaciju, ako Vam je to na umu.

prije 12 sati , comon je napisao:

Da li moram preko suda ili je dovoljno otići na Finu.

Ovisi o odgovoru na moje prvo postavljeno pitanje?

prije 12 sati , comon je napisao:

I da li se dosadašnji dug mora isplatiti/ vratiti? 

Naravno da mora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija