Jump to content

Medicinska pogreska


Kevineno

Preporučene objave

Postovani,

Pitanje je kome se mogu obratiti i kako ide postupak kod slucaja medicinske pogreske ili zanemarivanja.

Naime, imam tvrdu izraslina zajedno sa cistom na lijevom zapescu.

Prvo sam dosao doktoru u Draskovicevu koji me je odlucio slikati rendgen na kojemu se te izrasline nebi pokazale, te je rekao kako bi zapesce trebao samo hladiti. Takoder je rekao da je na tom zapescu prije vjerovatno bila cista.

Nakon cega sam otisao u polikliniku Ribnjak gdje je doktor opet uz samo slike rendgena odlucio ubrizgati injekciju kortikosteroida u tvrdu izraslinu koja je i tada bila vrlo bolna. Takoder je rekao da je nece operirati i da ne zeli otvarati ruku jer "ne zna hoce li naci ista unutra", kazem bez magnetske rezonance ili ultrazvuka koji je trebao biti sastavni dio pregleda.

 

Na danasnjem slikaju ruke magnetnom rezonancom se utvrdilo da imam i cistu i tu tvrdu izraslinu koja je upaljena, koju je prvi doktor odbio lijeciti, a drugi lijecio na slijepo.

Ovdje se radi o puno izgubljenog vremena i novca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opis svega s priloženim nalazima, uključujući ove zadnje na:

https://www.kbcsm.hr/za-pacijente/prijava-prituzbe-2/ - prigovori; Draškovićeva je dio Vinogradske

Ako niste zadovoljni poduzetim mjerama ili je prekoračen zakonski rok od 8 dana bez upućivanja ikakvog pismenog odgovora ili obrazloženja o kašnjenju, imate pravo žaliti se Povjerenstvu za zaštitu prava pacijenata Zagreba na  povjerenstvo.prava-pacijenata@zagreb.hr 

Ministarstvo zdravlja Ksaver 200a, 10 000 Zagreb, Telefon: 01/46 07 555 Telefaks: 01/46 77 076
Bijeli telefon 0800 – 7999 (otvorena telefonska linija za pritužbe, pohvale, primjedbe i prijedloge građana vezane uz ostvarivanje prava na zdravstvenu zaštitu)

Ujedno, možete se učlaniti i ovdje pa dobiti pomoć www.pravapacijenata.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , lawbydesign je napisao:

Opis svega s priloženim nalazima, uključujući ove zadnje na:

https://www.kbcsm.hr/za-pacijente/prijava-prituzbe-2/ - prigovori; Draškovićeva je dio Vinogradske

Ako niste zadovoljni poduzetim mjerama ili je prekoračen zakonski rok od 8 dana bez upućivanja ikakvog pismenog odgovora ili obrazloženja o kašnjenju, imate pravo žaliti se Povjerenstvu za zaštitu prava pacijenata Zagreba na  povjerenstvo.prava-pacijenata@zagreb.hr 

Ministarstvo zdravlja Ksaver 200a, 10 000 Zagreb, Telefon: 01/46 07 555 Telefaks: 01/46 77 076
Bijeli telefon 0800 – 7999 (otvorena telefonska linija za pritužbe, pohvale, primjedbe i prijedloge građana vezane uz ostvarivanje prava na zdravstvenu zaštitu)

Ujedno, možete se učlaniti i ovdje pa dobiti pomoć www.pravapacijenata.hr

Hvala vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija