Jump to content

Zahtjev za prestanak alimentacije


korisničkoime123

Preporučene objave

Poštovani,

Primam redovno alimentaciju i nisam u kontaktu s majkom, dobio sam posao i idući tjedan potpisujem ugovor. Zanima me koje su moje obveze vezano za prestanak alimentacije? Mogu li reći majci da sam se zaposlio i da onda ona podnese zahtjev za prekid ili se ja moram javiti sudu da sam se zaposlio?

Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko imate godina? Prije koliko ste završili redovno školovanje? Posao koji dobivate je na neodređeno? Kada trebate početi raditi? Možete se uzdržavati s tom ugovorenom plaćom? Na koji način majka plaća alimentaciju? Da li ima dugova na ime alimentacije ili plaća redovno svaki mjesec po dospijeću?

Molim sve odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Koliko imate godina? Prije koliko ste završili redovno školovanje? Posao koji dobivate je na neodređeno? Kada trebate početi raditi? Možete se uzdržavati s tom ugovorenom plaćom? Na koji način majka plaća alimentaciju? Da li ima dugova na ime alimentacije ili plaća redovno svaki mjesec po dospijeću?

Molim sve odgovore.

Godina 25, krajem mjeseca punim 26.godina. Fakultet sam završio u rujnu 2022 godine. Dobio sam pripravnički staž na određeno (godinu dana), trebao bi početi raditi 22.5, s plaćom i putnim troškovima mogu se uzdržavati. Majka plaća redovno alimentaciju na račun već 10 godina, nema dugova i uvijek stiže na vrijeme (pretpostavljam jer je u mirovini pa sjeda svakog dvadesetog u mjesecu, tj. automatski se skida).

Ukoliko imate još pitanja, slobodno pitajte. Danas sam saznao da sam dobio posao pa bi volio što prije prekinuti alimentaciju.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira na Vaše zaposlenje majčina obveza prestaje sa Vašim idućim rođendanom. Znači kada napunite 26. godina majka slobodno može opozvati trajni nalog na ime alimentacije. Možete joj javiti da joj je obveza s Vašim rođendanom prestala, a tom prigodom je možete upoznati i s činjenicom da ste potpisali ugovor o radu. Ovo posljednje nije nužno već ako želite. Također, majka ne treba tražiti sudsko utvrđenje prestanka njene obveze s obzirom da ista prestaje po sili čl. 290. Obiteljskog zakona.

Sretno Vam na novom poslu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Bez obzira na Vaše zaposlenje majčina obveza prestaje sa Vašim idućim rođendanom. Znači kada napunite 26. godina majka slobodno može opozvati trajni nalog na ime alimentacije. Možete joj javiti da joj je obveza s Vašim rođendanom prestala, a tom prigodom je možete upoznati i s činjenicom da ste potpisali ugovor o radu. Ovo posljednje nije nužno već ako želite. Također, majka ne treba tražiti sudsko utvrđenje prestanka njene obveze s obzirom da ista prestaje po sili čl. 290. Obiteljskog zakona.

Sretno Vam na novom poslu.

Odlično, hvala vam na izdvojenom vremenu i trudu.
Ugodan dan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija