Jump to content

Vidanje djeteta pod nadzorom,nasilje u obitelji


MareMare1

Preporučene objave

Lijep pozdrav. Ima li netko da se razumije u pravo i da mi da neke smjernice kako uopće izgleda sud za skrbnistvo I alimentaciju. Sve je riješena na czss-u,poslano je mišljenje sudu i sad čekam samo poziv za rociste. Ima ti dosta zavrzlama ,a odvjetnika nemam. Dali se može u nekom kraćem roku dobiti besplatan pravni odvjetnika a da se ne čeka mjesec dana? S tim da sam i žrtva zlostavljanja. Očajna sam više. Hvala puno unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , MareMare1 je napisao:

Ima li netko da se razumije u pravo i

Nije baš jasno, je li ovo provokacija ili uistinu upit s obzirom na vrstu foruma i način funkcioniranja istog?

prije 21 sati , MareMare1 je napisao:

Sve je riješena na czss

Što je točno dogovoreno?

prije 21 sati , MareMare1 je napisao:

Ima ti dosta zavrzlama

Naprijed ste napisali da ste sve sporazumno dogovorili?

prije 21 sati , MareMare1 je napisao:

Dali se može u nekom kraćem roku dobiti besplatan pravni odvjetnika a da se ne čeka mjesec dana?

Kako ste uopće došli do roka od mjesec dana?

O zahtjevu se odlučuje u roku od 15 dana računajući od dana podnošenja urednog zahtjeva. Također, ako bi podnositelj zahtjeva zbog isteka roka izgubio pravo na poduzimanje radnje za koju je podnio zahtjev, upravno tijelo je dužno odlučiti o zahtjevu i u roku kraćem od 15 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Borbena7 je napisao:

Nije baš jasno, je li ovo provokacija ili uistinu upit s obzirom na vrstu foruma i način funkcioniranja istog?

Što je točno dogovoreno?

Naprijed ste napisali da ste sve sporazumno dogovorili?

Kako ste uopće došli do roka od mjesec dana?

O zahtjevu se odlučuje u roku od 15 dana računajući od dana podnošenja urednog zahtjeva. Također, ako bi podnositelj zahtjeva zbog isteka roka izgubio pravo na poduzimanje radnje za koju je podnio zahtjev, upravno tijelo je dužno odlučiti o zahtjevu i u roku kraćem od 15 dana.

I ja bi voljela da je provokacija ali nažalost nije.. Možda sam se krivo izrazila. Ništa se nismo dogovorili na socijalu ,mislila sam na "riješeno" da sam ja bila na psiholoskom testiranju na razgovoru u czss ,pa on u svom ,bio je I terenski izvid .. Mišljenje sa czss je poslano na sud i sad čekam poziv za sud. Pod tim sam mislila rijeseno. Moj centar je napisao mišljenje da ostvarujem samostalnu roditeljsku skrb s obzirom da se iz službene dokumentacije njegovog centra vidu da otac ne ispunjavaju svoje roditeljske dužnosti na adekvatan način te da se ocu odredi iznos uzdržavanja. 

Na centru su mi rekli da se besplatni pravni odvjetnik čeka po mjesec dana.

 

prije 4 minuta, MareMare1 je napisao:

I ja bi voljela da je provokacija ali nažalost nije.. Možda sam se krivo izrazila. Ništa se nismo dogovorili na socijalu ,mislila sam na "riješeno" da sam ja bila na psiholoskom testiranju i na razgovoru u czss ,pa on u svom ,bio je I terenski izvid .. Mišljenje sa czss je poslano na sud i sad čekam poziv za sud. Pod tim sam mislila rijeseno. Moj centar je napisao mišljenje da ostvarujem samostalnu roditeljsku skrb s obzirom da se iz službene dokumentacije njegovog centra vidu da otac ne ispunjavaju svoje roditeljske dužnosti na adekvatan način te da se ocu odredi iznos uzdržavanja. 

Na centru su mi rekli da se besplatni pravni odvjetnik čeka po mjesec dana.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Sve navedeno Vam ide u prilog, ali nema razloga da ne bi pristupili prikupljanju dokumentacije i podnošenju zahtjeva za ostvarivanje prava na besplatnu pravnu pomoć.

Svi mi govore da mi sve ide u prilog,Al opet se bojim, neznam kako uopće funkcionira sud i hoće li se složit sa mišljenjem centra. S tim da sam tražila vidanje pod nadzorom u centru i to su mi rekli da nije moguće i napisali prijedlog da svaku subotu vozim i odvozim djete od oca (predajem ga nekome ko vrši nadzor i taj netko predaje ga ocu) . Jer otac ima prema meni zabranu prilaska I komuniciranja zbog nasilja. Iskreno financijski mi nejde to u prilog,morala sam i auto prodati jer od kad je otac otišao ne pridonosi ništa za djete tako da mislim da neće ni alimentaciju placat. Imam kojih 40km do njega u jednom smjeru . 

Jučer sam poslala mail "solidarnoj" za pomoć u financiranju odvjetnika ali neznam u kojem roku će mi se javit i hoće li mi odobrit.

S tim da mi djete ima neutropeniju i moram ga baš pazit,doktorica mi je rekla da ga moram praktički izolirat od ljudi. Djete mi ima godinu dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, MareMare1 je napisao:

Svi mi govore da mi sve ide u prilog,Al opet se bojim,

Svakako je bolje imati odvjetnika.

prije 14 minuta, MareMare1 je napisao:

kako uopće funkcionira sud i hoće li se složit sa mišljenjem centra

Da, u pravilu.

prije 15 minuta, MareMare1 je napisao:

Iskreno financijski mi nejde to u prilog,morala sam i auto prodati

To možete navesti u sudskom postupku, pa da sud uzme u obzir prilikom odmjeravanja visine alimentacije. 

prije 16 minuta, MareMare1 je napisao:

od kad je otac otišao ne pridonosi ništa za djete tako da mislim da neće ni alimentaciju placat

Za to ćete imati ovrhu na raspolaganju.

prije 16 minuta, MareMare1 je napisao:

Jučer sam poslala mail "solidarnoj" za pomoć u financiranju odvjetnika ali neznam u kojem roku će mi se javit i hoće li mi odobrit.

Teško da ćete ovo riješiti sa e-mailom, jer postoji strogo propisani postupak za podnošenje zahtjeva sa popratnom dokumentacijom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Svakako je bolje imati odvjetnika.

Da, u pravilu.

To možete navesti u sudskom postupku, pa da sud uzme u obzir prilikom odmjeravanja visine alimentacije. 

Za to ćete imati ovrhu na raspolaganju.

Teško da ćete ovo riješiti sa e-mailom, jer postoji strogo propisani postupak za podnošenje zahtjeva sa popratnom dokumentacijom.

Probati ću sad i u svojoj županiji doći do informacija za besplatnog odvjetnika.

Znam da ga mogu ovrsiti ali gospodin ima još dvoje djece sa dvije žene o kojima ne skrbi,prijavljen na pola radnog vremena,prima minimalac,a mjesečna primanja su mu preko 2000eura ,a to jako teško da ću dokazati.

Zato mi i treba odvjetnik,jer mi dolaze razno razne informacije i savjeti da bez obzira koliko otac ima primanja mora pridonositi uzdrzavanju djeteta barem u minimalnom iznosu.

Solidarnoj sam poslala mail jer ih nemogu dobiti na telefon već danima ,pa čekam što će mi odgovorit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, MareMare1 je napisao:

Probati ću sad i u svojoj županiji doći do informacija za besplatnog odvjetnika

Svakako, jer što prije podnesete zahtjev to su veće šanse da odluka o njemu bude pravodobna.

prije 19 minuta, MareMare1 je napisao:

Znam da ga mogu ovrsiti ali gospodin ima još dvoje djece sa dvije žene o kojima ne skrbi,prijavljen na pola radnog vremena,prima minimalac,a mjesečna primanja su mu preko 2000eura ,a to jako teško da ću dokazati.

Postoji ovrha i na drugim predmetima i sredstvima ovrhe osim plaće.

prije 19 minuta, MareMare1 je napisao:

Zato mi i treba odvjetnik,jer mi dolaze razno razne informacije i savjeti da bez obzira koliko otac ima primanja mora pridonositi uzdrzavanju djeteta barem u minimalnom iznosu

Tako je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 31. 05. 2023. u 11:23, MareMare1 je napisao:

Lijep pozdrav. Ima li netko da se razumije u pravo i da mi da neke smjernice kako uopće izgleda sud za skrbnistvo I alimentaciju. Sve je riješena na czss-u,poslano je mišljenje sudu i sad čekam samo poziv za rociste. Ima ti dosta zavrzlama ,a odvjetnika nemam. Dali se može u nekom kraćem roku dobiti besplatan pravni odvjetnika a da se ne čeka mjesec dana? S tim da sam i žrtva zlostavljanja. Očajna sam više. Hvala puno unaprijed.

Postovanje,

Dakle tesko je utvrditi fazu u kojoj se nalazite da bi se pravno ovdje vama pokusalo pomoci smjernicama (super termin) pokusati cu ga utvrditi s tim da nisam dalje citao sto vam drugi savjetuju (sami navodite svi mi govore da mi sve ide u prilog,,,najgori termin)

da vas pravno usmjerim i upoznam jer postoji identicna procedura kako nalazu obiteljski zakon te niz drugih podzakona, pravilnika, protokola, itd,,,, laicki receno copy paste obiteljskog prava sa razlicitim rjesenjima s.jednim ciljem sto bolje rjesiti i zastititi mlt djecu a drzava ustavom to i garantuje...

Iz vaseg posta zakljucio bih sljedece

Kod vas (roditelj 1) su trenutno mlt djeca.

 

.

Mislim da stvari ili faza u kojoj se nalazite je sljedeca

Djeca su kod vas na adresi prebivalista vas i mlt djece. Otac (roditelj dva) je takoder prijavljen na istu adresu trenutno ne boravi tamo zbog,,,,

Desila se incidentna situacija zlostavljanja od njegove strane pomoc kao zrtva obiteljskog nasilja potrazili ste od policije i on trenutno ima mjere preblizavanja prema vama tj doma gdje ste do tada odrzavali bracnu zajednicu,,,

Da bi mjere uopce bile izrecene u svrhu da se zlostavljanje ne ponovi Drzavno odvjetnistvo zaprimilo je od policije vasu prijavu koja je u fazi moguceg podizanja optuznog prijedloga po sluzbenoj duznosti iz kaznene domene najvjerovatnije clanak 139 kaznenog zakona prijetnja zastrasivanje da ce vas usmrtiti i ono jos gore cl179 st 1i2, povreda djetetovih prava u prijevodu zlostavljanju su prisustovala i djeca (da su sama djeca zlostavljana ne bi trebalo misljenje czss koje navodite jer,,,

desilo se sljedece

CZSS je vidim ukljucen prosli ste testiranje i oni su izradili neko misljenje jel,,,zakljucujem po sturim informacijama kako se niste dogovorili oko zajednickog skrbnistva.

roditelj 2 trenutno ne viđa djecu i takoder savjetodavnim radom s njim kao i s vama dodjeljen vam je tim i otvoren je predmet pri CZSS kojem pripadate te u najboljoj vjeri i iskljucivo gledajuci pomoci mlt djeci i stititi njihovo pravo na oba roditelja ( koliko god vi bili ocajni i iako vam svi govore kako je sve na vasoj strani ali se i dalje bojite da bi se desilo sto to ja ne znam)

u CZSS ste prosli  testiranje gdje dokazujete roditeljske kompentencije ali roditelj dva i oni su izradili neko misljenje jel,,,zakljucujem  niste se dogovorili oko zajednickog skrbnistva (najbolja opcija za sve)pa ce u vanparnickom predmetu pri opcinskom nadleznom sudu to morati da se rjesenjem odluci dodjeljena sutkinja odlucuje na temelju masu dokumentacije ipak umjesac CZSS i njihovo misljenje se prihvaca obicno jer nema dokaznog rocista vec samo to jedno koje cekate a samo rjesenje ima pravni lijek tj zalbu na rjesenje no pustimo zasad to jer sami kazete kako svi tvrde sva voda na vasem je mlinu jelda..

ovako je teklo pravno vas predmet vise manje,,,

Laicki bili ste u braku i jos ste zbog xy razloga bracnu zajednicu vise ne namjeravate nastaviti slijedi rastava i borite se zbog opet xy razloga da djeci budete skrbnik iskkjucivo vi roditelj jedan,,bojite se (zasto) da skrbnistvo ne dobije roditelj dva,,,

Vrlo bitno i odmah greska u koracima 

Odlazak u czss ili angaziranje istog niste iskoristili da si olaksate tj olaksate vlastitoj djeci na nacin sporazumnog (uz savjetovanje CZSS koje ste a dokaz su izjave u proteklom periodu posjecivali i vi i roditelj dva))

,,,CZSS kao umjesac i stranka u vanparnickom postupku izradio je misljenje kod kojeg roditelja ce djeca privremeno biti dok se ne rastanete a roditelj dva na koji nacin ostvarivati susrete u tom periodu,,,

u CZSS savjetovali su oca da podnese zahtjev za odredivanje privremenog skrbnistva zajednicke mlt djece jer ih on uopce naglo ne viđa zbog mjera i sigurno podignute optuznice kad zavrse dokazne radnje DORH.a u roku 6mjeseci i to je jedini nacin da svoje pravo roditelj dva ostvari tj da djeca pravo na oba roditelja sto brze ostvare dok se vi ne rastanete po (ako niste) pokrenutoj tuzbi za razvod braka jednog od dva roditelja gdje ce se ako se vi sporazumno ne dogovorite prilikom obaveznog savjetovanja prije razvoda braka u CZSS s ciljem da se dogovorite    kako cete dalje ravnopravno da se skrbite za zajednicku djecu. (skbnici ste ravnopravno do 18g djeteta)

Napomena kako postoji godinu dana tzv mirenja prije kazete od danas sam razvedena zbog mlt djece.

po tuzbi za razvod idete na sud gdje opet kao umjesac u predmetu sudjeluje CZSS opwt izraduje misljenje ali sud ovaj put saslusava stranke te zakazuje i dokazno rociste po potrebi (ne donosi odluke brzo i sad)..

Ne treba vam odvjetnik u ovoj fazi sto ce vam tu su javna tijela koje su na usluzi da vam se pomogne koristite to i nemate se cega bojati ako svaka odluka i rjesenje prvenstveno je dobro za vasu zajednicku djecu koja nema sumnje vec sada jako pate zbog rastave roditelja koje vole podjednako...neka vam ovo zadnje bude temelj i pocetno stajaliste za dalje budite sigurni da tada ne mozete u nicemu da pogrjesite a dodjeljeni tim CZSS na vasem predmetu u sastavu troje ljudi a to je psiholog, soc radnik i pravnik lakse ce ako savjesno rade donjeti svaku sljedecu odluku,,,

Ps, alimentacija je samo stavka u jednom rjesenju na kraju balade koja dugo traje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija