Jump to content

Produzetak otkaznog roka od strane firme


luju95

Preporučene objave

Pozdrav,

danas sam sluzbeno dao otkaz, potpisao sporazumni raskid ugovora i potpisao ugovor s novom firmom. Imam mjesec dana sluzbenog otkaznog roka i namjestio sam situaciju da odradim otkazni rok i odmah nakon se prebacim u drugu firmu.
Maloprije mi je receno da postoji mogucnost da me zadrze mjesec dana duze tj. da produze otkazni rok na 2 mjeseca.

Članak 122. (NN 151/22)
2) mjesec dana, ako je radnik u radnom odnosu kod istog poslodavca proveo neprekidno jednu godinu.

(7) Ako radnik otkazuje ugovor o radu, otkazni rok ne može biti duži od mjesec dana, ako on za to ima osobito važan razlog.

 

Nisam proveo dvije godine neprekidno u radnom odnosu, sto bi znacilo da se na mene odnosi minimalan vremenski period od mjesec dana otkaznog roka. Zatim me zanima - smatra li se odlazak na novi posao dovoljno vaznim razlogom da mi otkazni rok ne traje vise od mjesec dana? Ako mi firma produzi otkazni rok, sto su rekli da ce mozda napraviti, mogu li se pozvati na pocetak rada na drugom poslu kao vaznom razlogu da me ne zadrze jer ako se ne prebacim na vrijeme u drugu firmu, izgubiti cu posao i priliku? Ako sve ovo ne vrijedi i oni mene odluce zadrzat dodatnih mjesec dana, sto mi se najgore moze dogoditi ako ne budem dolazio na posao?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , luju95 je napisao:

smatra li se odlazak na novi posao dovoljno vaznim razlogom da mi otkazni rok ne traje vise od mjesec dana? Ako mi firma produzi otkazni rok, sto su rekli da ce mozda napraviti, mogu li se pozvati na pocetak rada na drugom poslu kao vaznom razlogu da me ne zadrze jer ako se ne prebacim na vrijeme u drugu firmu, izgubiti cu posao i priliku? Ako sve ovo ne vrijedi i oni mene odluce zadrzat dodatnih mjesec dana, sto mi se najgore moze dogoditi ako ne budem dolazio na posao?

Novi posao je apsolutno važan razlog i u vašem slučaju vrijedi otkazni rok od 1 mjeseca.

Što piše u sporazumu o raskidu - koji otkazni rok i koji datum predaje zahtjeva za raskid?

Trebate imati dokaz da ste otkaz dali vi - mail ili hard-copy u kojem navodite da dajete otkaz, s navedenim datumom od kojeg teče otkazni rok, uključivo s tim danom - a temeljem čega poslodavac donosi odluku o prestanku radnog odnosa. Nije nužan sporazum koji potpisuju obje strane, dapače nepotreban je u ovakvom slučaju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , luju95 je napisao:

potpisao sporazumni raskid ugovora

Ako je potpisana sporazumni raskid ugovora o radu, onda su ga potpisale obje ugovorne strane i u njegovom sadržaju je utvrđeno do kada Vam traje otkaz i rok?

Ako je ovo napravljeno ovako kako sam opisala, tada Vas obvezuje isključivo ovakva sporazumna odluka i nikakva produženja otkaznog roka nemaju pravni učinak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 31. 05. 2023. u 16:54, lawbydesign je napisao:

Novi posao je apsolutno važan razlog i u vašem slučaju vrijedi otkazni rok od 1 mjeseca.

Što piše u sporazumu o raskidu - koji otkazni rok i koji datum predaje zahtjeva za raskid?

Trebate imati dokaz da ste otkaz dali vi - mail ili hard-copy u kojem navodite da dajete otkaz, s navedenim datumom od kojeg teče otkazni rok, uključivo s tim danom - a temeljem čega poslodavac donosi odluku o prestanku radnog odnosa. Nije nužan sporazum koji potpisuju obje strane, dapače nepotreban je u ovakvom slučaju.

 

Potpisao sam sporazumni raskid na kojem je naveden mjesec dana otkaznog roka.

 

Imam dokaz u obliku poslanog maila za jedan datum koji nije prihvacen, pa zatim imam mail poslan na isti datum kada sam potpisao sporazumni raskid.

prije 16 sati , Borbena7 je napisao:

Ako je potpisana sporazumni raskid ugovora o radu, onda su ga potpisale obje ugovorne strane i u njegovom sadržaju je utvrđeno do kada Vam traje otkaz i rok?

Ako je ovo napravljeno ovako kako sam opisala, tada Vas obvezuje isključivo ovakva sporazumna odluka i nikakva produženja otkaznog roka nemaju pravni učinak.

Zahvaljujem na informacijama. Nisam stigao pregledati forum dosad pred spavanje, sutra cu jos jednom provjeriti sto tocno pise na dokumentu za sporazumni raskid ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija