Jump to content

Unatoč plaćenom dugu ovrhovoditelj ne želi povući osnovu za


NinaR

Preporučene objave

Pozdrav svima, 

našla sam se u neobičnoj i niti malo ugodnoj situaciji. Naime, dobila sam rješenje o ovrsi te sam potom otplatila dug izravno ovrhovoditelju, sukladno dostavljenoj informaciji o iznosu duga. Međutim, nakon zaprimljene uplate ovrhovoditelj je poslao osnovu za plaćanje Fini. Kontaktirala sam ovrhovoditelja koji ne želi povući osnovu za plaćanje s Fine te na otplaćeni dug traži još da uplatim trošak za predujam za Finu. 

Što mi je činiti u ovoj situaciji? Iz Fine kažu da ne mogu postupati dok ne zaprime zahtjev za opoziv od ovrhovoditelja. 

Unaprijed hvala na svakom savjetu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, NinaR je napisao:

Naime, dobila sam rješenje o ovrsi te sam potom otplatila dug izravno ovrhovoditelju, sukladno dostavljenoj informaciji o iznosu duga

Uplatili ste glavnicu, kamate i troškove? Da li ste dostavili potvrdu o uplati JB?

prije 42 minuta, NinaR je napisao:

. Kontaktirala sam ovrhovoditelja koji ne želi povući osnovu za plaćanje s Fine te na otplaćeni dug traži još da uplatim trošak za predujam za Finu

Koji je datum slanja Zahtjeva za naplatu preko FINA-e, a kojeg ste datuma izvršili ovu uplatu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Uplatili ste glavnicu, kamate i troškove? Da li ste dostavili potvrdu o uplati JB?

Koji je datum slanja Zahtjeva za naplatu preko FINA-e, a kojeg ste datuma izvršili ovu uplatu?

Da, uplatila sam dug u cijelosti. No, nisam dostavila potvrdu o plaćanju JB, samo ovrhovoditelju. Uplata je zaprimljena 29. svibnja u prijepodnevnim satima , a isti dan je poslan Zahtjev na Finu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija