Jump to content

Primanja uplata od klijenata obrta i briga za porez


Mobitel4

Preporučene objave

Pozdrav, 

Imam pitanje.

Dakle, imam obrt (paušal) za oglašavanje te sam obrt registrirao ima par mjeseci, imam par klijenata kojima sam jednokratno odradio posao i naplatio, i još ih je par u progressu. Ali trenutno imam jednog klijenta kojemu na mjesečnoj bazi održavam društvene mreže te na mječnoj bazi primam od njega isti iznos skoro od otvaranja obrta jer je to jedan od prvih klijenata. 

Dvoeje prijatelja  (koji su čuli to od nekog drugog prijatelja) mi je napumenulo da bi to mogao poreznoj biti neki red flag da kao sa time izbjegavam troškove odnosa poslodavac-zaposleni. 

Ima li tko sličnog iskustva?

Naravno cilj mi je pronaći još kojeg "mjesečnog klijenta"  ali kako stvari trenutno stoje da li bi to mogao biti problem ili? 

 

I imam još jedno nevezano pitanje vezano za primanje uplata od strana i VATID, na webu je istaknuto da se VATID radi ako se uplata prima od klijenta iz članice EU.

Kakva je procedura ako se uplata prima od klijenta registriranog u Švicarskoj npr.?

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 02. 06. 2023. u 15:48, Mobitel4 je napisao:

Naravno cilj mi je pronaći još kojeg "mjesečnog klijenta"  ali kako stvari trenutno stoje da li bi to mogao biti problem ili? 

Dok god plaćaš porez, prirez i doprinose u skladu s izabranim paušalnim razredom te uredno izdaješ račune i vodiš KPR, nema problema. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija