Jump to content

Vlasnički list i porijeklo imovine


TcMel

Preporučene objave

Poštovani,

Postoji li način kako dokazati da je moja majka kupila kuću s novcima od obiteljske mirovine koje sam ja bila korisnik. Ona je upisana kao vlasnik, ali kuća kupljena novcem od obiteljske mirovine. Obiteljsku mirovinu sam primala nakon što mi je tata poginuo i bila sam maloljetna. Majka je s mirovinom raspolagala cijelo vrijeme i kad sam postala punoljetna. Nekih 14 godina je stizala mirovina na moje ime, a ona s njom raspolagala. Za to vrijeme ona je radila kao službenica i nije imala veliku plaću. Plaća je bila duplo manja od mirovine.  Kuću želi ostaviti trećoj osobi koja nema veze s kupovinom kuće, ali joj se dodvorava.
Mogu li i kako pravno tražiti da dokaže porijeklo imovine? Izvadak plaće, mirovine?
Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam samo da prijeti kako će kuću ostaviti toj trećoj osobi. Pretpostavljam da planira napraviti ugovor o doživotnom uzdržavanju. 
14 godina je uzimala i raspolagala s obiteljskom mirovinom koja je stizala na moje ime (ja sam bila korisnik). I s tim novcima je kupila kuću. Sa svojom plaćom nikako nije mogla kupiti kuću jer nije imala dovoljno veliku plaću za kupovinu nekretnine. 
Zato me zanima mogu li osporiti vlasništvo nad kućom recimo uz pomoć izvatka o isplaćenoj mirovini?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija