Jump to content

Prijetnja tužbom zbog sadržaja na web stranicama


Markobunjev

Preporučene objave

Supruga mi je danas dobila poziv od odvjetnika firme koja joj je konkurencija da navodno ima neki sadržaj na svojim web stranicama koji je identičan njihovom i da će je tužiti u rodu o 7 dana ako ga ne makne. Identični sadržaj ne postoji, ali sam našao na neki sadržaj koji je sličan ali tu se radi o opisu proizvoda koji su praktički isti kod njih i supruge.
Nekako mi tu sve izgleda kao prijetnja ali iskreno mi se na da zamarati sa tužbama no opet ne bi htjeli da odmah pokleknemo na prvu prijetnju.

Ima netko ovdje iskustva sa tužbama zbog povrede autorskog prava i postoji tu uopće neka pravna osnova za tužbu sa njihove strane ili je sve samo zastrašivanje i/ili mužnja para od strane odvjetnika?

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje i kopirani sadržaj
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Markobunjev je napisao:

Supruga mi je danas dobila poziv od odvjetnika firme koja joj je konkurencija da navodno ima neki sadržaj na svojim web stranicama koji je identičan njihovom i da će je tužiti u rodu o 7 dana ako ga ne makne. Identični sadržaj ne postoji, ali sam našao na neki sadržaj koji je sličan ali tu se radi o opisu proizvoda koji su praktički isti kod njih i supruge.
Nekako mi tu sve izgleda kao prijetnja ali iskreno mi se na da zamarati sa tužbama no opet ne bi htjeli da odmah pokleknemo na prvu prijetnju.

Ima netko ovdje iskustva sa tužbama zbog povrede autorskog prava i postoji tu uopće neka pravna osnova za tužbu sa njihove strane ili je sve samo zastrašivanje i/ili mužnja para od strane odvjetnika?

Niste napisali o kakvom se sadržaju konkretno radi. Da li su oni vlasnici tog sadržaja u smislu zaštićenog autorskog rada?

Napišite više podataka, onoliko koliko je dozvoljeno napisati na portalu, pa će te vjerovatno dobiti i konkretniji odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija