Jump to content

Zaobilazenje ovrhe darovnim ugovorom


Dnodna12

Preporučene objave

Pozdrav svima u grupi, nisam sigurna stavljam li temu u tocnu kategoriju, ali evo da probamo. 

Naime, moj muz je prije nekih 8g dobio stan oporukom od bake. Buduci da je u to vrijeme ostao bez posla, uslijedila je ovrha na kredit koji je dignuo i on je odmah stan prebacio na roditelje kojima je prepustio da tamo odu i zivjeti. Iza toga smo dobili dvoje djece i saznali smo da oni taj stan planiraju prodati iako je interni dogovor muza i njih da taj stan "vracaju" djeci. Tad on zahtijeva da oni darovnim ugovorom prebace stan na djecu, a ne oporukom kako su se ranije dogovorili i oni danas kazu da su bili kod odvjetnika i odvjetnik je rekao da ako oni prebace stan na svoje unuke (Nasu djecu), banka bi odmah uzela stan zbog njegovog kredita. Mene samo zanima je li to stvarno istina. Znam da je istina ako se radi o nasljedstvu, ali za darovni ugovor prvi put cujem iskreno da je to moguce. Ako je bitno, djeca imaju 1g i 5g 

 

Banka je prodala dug Matrixu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Borbena7 je napisao:

Kolika je glavnica tog duga? Znači, samo glavnica bez kamata i dodatnih troškova.

I da li se trenutno i ako da na koji način otplaćuje dugovanje?

Sve zajedno je oko 120000kn, stvarno ne znam kolika je glavnica jer ne zna ni on, sva posta dolazi njegovim roditeljima,a oni ne preuzimaju. Ne placa se nista od 4/2017 kad je ostao bez posla 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Dnodna12 je napisao:

Sve zajedno je oko 120000kn, stvarno ne znam kolika je glavnica jer ne zna ni on, sva posta dolazi njegovim roditeljima,a oni ne preuzimaju. Ne placa se nista od 4/2017 kad je ostao bez posla 

To je minimum koji ovršenik treba znati.

Također, od ne preuzimanja pošte nemate baš nikakve koristi, osim štete jer nemate nikakve informacije o svom dugovanju. Ta pošta mu se ionako uručila putem oglasne ploče.

Dana 13. 06. 2023. u 7:40, Dnodna12 je napisao:

kazu da su bili kod odvjetnika i odvjetnik je rekao da ako oni prebace stan na svoje unuke (Nasu djecu), banka bi odmah uzela stan zbog njegovog kredita

Ako bi stan bio u vlasništvu ili suvlasništvu djece, tada taj stan ne bi mogao biti predmet ovrhe za očeve dugove. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

To je minimum koji ovršenik treba znati.

Također, od ne preuzimanja pošte nemate baš nikakve koristi, osim štete jer nemate nikakve informacije o svom dugovanju. Ta pošta mu se ionako uručila putem oglasne ploče.

Ako bi stan bio u vlasništvu ili suvlasništvu djece, tada taj stan ne bi mogao biti predmet ovrhe za očeve dugove. 

Hvala puno na odgovoru. Jako neozbiljno stvarno, nemam uopce nikakvo opravdanje za to jer je meni to nepojmljivo da budem iskrena iako mi je muz. Taj kredit je dignut "prije mene". Sto se tice poste se takodjer slazem jer ja sad ne znam nista o tome niti mogu ista napraviti, a roditelji su mu jos gori od njega, oni su kao culi da ako se ne preuzme posta da ce dug zastariti 🙉🙉🙉 

Dug je preuzeo Matrix, samo to znam, tako da s bankom on zapravo ni nema vise nikakve veze. Na muza sam djelovala i ne dozvoljavam nikakve ni kredite ni dugove ni zaduzenja, ali njegovi roditelji se zaduzuju na sve strane sto se naravno direktno tice i mene zbog djece jer ako oni nasljedstvom dobiju stan onda cu ja morati i njihove dugove placati jer su oni blizu 70g, a djeca se prakticki tek rodila. Od njegove sestricne i tetke sam cula da oni namjeravaju prodati taj stan u samom centru Zagreba za 40 000e hitno jer su sad oboje u mirovini, a puse, piju i kockaju pa nemaju para za to sve, svekrvina sestra me zvala da to muz rijesi dok nije kasno. Onda je on trazio da darovnim ugovorom "vrate" stan djeci pa sad oni kazu da su kao isli kod odvjetnika i da je to nemoguce jer posto su djeca maloljetna gleda se da smo ja i muz skrbnici i mi moramo darovni ugovor potpisati umjesto djece tako da Ce banka odmah uzeti stan. To mi je odmah bilo sumnjivo jer je njega banka otpisala i prodala dug kao sto sam vec napisala. Tad je on rekao ok, onda da prepisu darovnim na mene sto je naravno isto nemoguce jer su i to pitali odvjetnika i on je rekao da je isto i da bi onda opet banka uzela odmah stan sto je opet nemoguce jer je on taj kredit uzeo godinama prije nego sto smo uopce bili zajedno, a jos vise prije nego sto smo se vjencali. Bojim se ja da ce izvisiti i on i djeca. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija