Jump to content

Prodaja nekretnine s maloljetnicima u vlasništvu


Ivica 123

Preporučene objave

Imamo nekretninu koja je nasljeđivanjem pripala 1/2 meni i 1/2 raspodijeljena na dvoje malodobne djece.

Djeca su bez majke, i zive sa ocem.

Planiramo dati nekretninu u prodaju, pa me zanima moze li mi netko objasniti korake koje moramo poduzeti?

 

Koliko sam uspio saznati, sada je za maloljetničko vlasništvo nadlezan opcinski sud, ali neznam mozemo li traziti dopustenje za prodaju prije nego nađemo kupce, kakav postupak moramo pokrenuti, tko ga mora pokrenuti, koliko postupak traje, sto treba priložiti kao dokaz da ce se to odraditi na dobrobit djece?

Brine me ako prvo moramo naci kupca, a onda pokretati postupak, da necemo lako naci kupca voljnog cekati i riskirati postupak.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djetetovom imovinom upravlja roditelj/zakonski skrbnik (osim one koju je maloljetnik istekao svojim radom nakon 15. godine života). Prihode od djetetove imovine roditelji mogu upotrebljavati za njegovo uzdržavanje, liječenje, odgoj, školovanje, obrazovanje ili za podmirenje nekih drugih važnih potreba djeteta. Zbog navedenih razloga roditelji mogu otuđiti ili opteretiti i samu imovinu djeteta, no to ni u kojem slučaju ne mogu učiniti samostalno – potrebno im je odobrenje mjerodavnog centra za socijalnu skrb. Bez obzira na to je li riječ o kupoprodaji nekretnine, darovanju ili nasljeđivanju, u svim slučajevima u kojima se dijete pojavljuje u ulozi stjecatelja nekretnine potrebno je prethodno se obratiti mjerodavnom centru za socijalnu skrb zbog savjetovanja te ishođenja potrebnog odobrenja. Centar odobrenje može dati, ali i odbiti suglasnost ako ocijeni da stjecanje ne bi bilo od interesa za maloljetno dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija