Jump to content

Kako početi? vježbenički!


piero-st

Preporučene objave

otvaram ovaj topic sa nadom da će iskusnije kolege udijeliti neki koristan savjet nama koji nemamo veze i koje ne čeka mjesto vježbenika u uredu, već se za njega trebamo pomučiti!

 

kako pronaći ured u kojem bih mogao odradit vježenički staž?

kako pronaći ured u kojem bih mogao odradit vježenički staž?

 

 

slati zamolbe putem maila?

 

slati pisanim putem molbe uz životopis?

 

komando upad u ured sa upitom "ispričavam se, ja sam bla bla.." ?

 

vaša iskustva

 

molim kolege za pomoć, uz navođenje iskustava, savjeta, svega što može pomoći nama mladim i zelenima - tek diplomiranim pravnicima u potrazi za našim mjestom pod suncem

:-)

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošalji curriculum vitae na odvj. komoru, odvj, ured će te zvati jer oni uzimaju pripravnike preko komore ( ako nije preko veze ), ići ćeš na razgovor i nadamo se dobiti posao. U krajnjem slučaju odi do komore svaki ponedj. ili ih nazovi i zamoli da ti daju brojeve odvj. ureda koji traže odvj. vj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Mislim da je bolje osobno odnijeti svoj životopis, barem sam ja tako učinila. "Dobar dan - dobar dan, ja donijela životopis..."...ne brigaj brigu o tome kome treba predati životopis...čim kažeš da si došla u tu svrhu...oni znaju kud će s tobom! Ne znam kakav je slučaju u ostalim gradovima ,ali u Rijeci je gospođa tajnica u komori, jedna od rijetko viđenih ljubaznih gospođa! :clap:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

kolegice, odvjetnik koji danas zatraži od komore popis ljudi koji traže posao možda tek za mjesec dana odluči zvati kandidate.... zbog toga vas možda još neko vrijeme neće nitko zvati... a onda će se dogoditi da će vas neprestano zvati... bar je tako bilo meni...samo se strpite... nemoguće je da u 10 dana dođe odvjetnik uzme popis i nazove svih pa ukljucujuci i vas....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija