Jump to content

razvrgnuće suvlasništva isplatom


anonimno

Preporučene objave

Vlasnik sam 80% nekretnine,protustranka ne želi prodat svoj dio,podnio sam tužbu za razvrgnuće suvlasništva isplatom na temelju čl. 51 zakona o vlasništvu,molim vas savjet ili mišljenje na tu temu ? ... naime prvobitni odvjetnik nije bio sklon rješavanju problema na taj način već na neki drugi način koji bi u konačnici mogao završit javnom prodajom nekretnine,a ja to ne želim,stoga sam angažirao novog odvjetnika koji je prihvatio moje sugestije,molim vas kakva su vaša iskustva i postoji li presedan u sudskoj praksi na temelju kojeg bih se mogao pozvat u toku procesa? Napominjem da sam angažirao stalnog sudskog vještaka za procjenu nekretnine,čije je mišljenje da se protustrankin dio ne može izdvojit kao zasebna cijelina iz nekretnine.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije to trebala biti tuzba vec zahtjev za razvrgnuce isplatom obzirom da je izvanparnicni predmet i nema spora oko pitanja vlasnistva.

 

mislim da vam je novi odvjetnik tu pogriješio.

 

što se tiče osnovanosti zahtjeva trebate vi dokazati da imate opravdani razlog da isplatite i ako sud to usvoji kada ga isplatite to je sve vase

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija